Авторські статтіДуховне

У Римі розпочинається Ювілей волонтерів та працівників харитативних служб

Принести відвідинами розраду хворому, подарувати усмішку та дружбу ближнім з особливими потребами, присвятити небагато свого часу в’язням: це деякі з діл милосердя, представлені у відеоролику-запрошенні на заходи з нагоди Святого Року, присвячені світові волонтерства і соціального служіння, що відбуватимуться у Римі від 2 до 4 вересня 2016 року. Зрештою, запрошення Папи звернене до всіх людей в усьому світі, тому що кожен з нас під час Ювілею Милосердя, як і протягом свого життя, покликаний бути здійснювачем милосердя, чинячи конкретні дії та жести.

Кульмінаційним моментом ювілейних заходів стане Свята Меса, яку Папа Франциск очолить на площі Святого Петра у Ватикані у неділю, 4 вересня, і під час якої відбудеться проголошення святою Матері Терези з Калькутти, яка є прикладом невтомної служительки Божого Милосердя.

Відзначення Ювілею світу волонтерства і соціального служіння розпочнеться у п’ятницю, 2 вересня, від 14:00, вже звичними для таких подій адорацією та сповіддю, що відбуватимуться у «ювілейних» храмах поблизу Ватикану та завершуватимуться паломництвом через Святі Двері базиліки Святого Петра. Крім того, буде можливість відвідати стенди деяких харитативних організацій, споряджені поблизу Замку святого Ангела, або ж пройти «Слідами святих і блаженних милосердя», тобто, маршрутом, що включає 7 церков у центрі Риму, в яких спочивають мощі святих, які відзначилися конкретним впровадженням милосердя у життя.

Наступного дня, 3 вересня, вранці, Папа Франциск виголосить на площі Святого Петра у Ватикані катехизу, присвячену волонтерам. Зустріч зі Святішим Отцем буде випереджена окремою програмою приготування, під час якої прозвучать свідчення з різних кінців світу і в якій візьмуть участь чимало представників світу культури, між якими – відома індійська артистка Уша Утхуп, що протягом 40 років була приятелькою блаженної Терези з Калькутти.

Суботнього вечора учасники ювілейних заходів знову заохочувані присвятити час молитві й зосередженню, згідно з програмою попереднього дня. У зв’язку із землетрусом, що відібрав кількасот життів у центральній Італії, скасовано запланований на цей вечір концерт, як знак близькості з постраждалими, їхніми родинами, та волонтерами, що здійснюють служіння в цій місцевості.

Джерело:  Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України