Духовне

У Римі помолилися за упокій світлої пам’яті Патріарха Мирослава-Івана Любачівського

14 грудня в двадцять першу річницю відходу до вічності світлої пам’яті Блаженнішого Архиєпископа Мирослава-Івана Кардинала Любачівського (24.06.1914 – 14.12.2000) в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі відбулися поминальні богослужіння.

Заупокійну Божественну Літургію та Панахиду, яку очолив о. Марко Семеген, ректор собору та голова товариства «Свята Софія», молилися сестри Чину Святого Василія Великого, які здійснюють своє служіння в домі товариства й українські студенти. Після богослужіння душпастир пригадав, собор Святої Софії в Римі був кардинальською базилікою Блаженнішого Мирослава-Івана. «Завдяки його старанням і особистими коштами в храмі було довершено укладання мозаїки, за задумом Патріарха Йосифа Сліпого», – додав о. Марко. За головним престолом храму знаходяться мозаїки Софії Божої Премудрості та Пресвятої Євхаристії. Остання є повторенням подібної мозаїки з XI сторіччя в київській Святій Софії. Патріарх Йосиф бажав мати цю київську мозаїку в своїй римській церкві.

Додамо, прокатедральний собор Святої Софії, що має статус базиліки від 1998-го року, є кардинальським храмом та відпустовим місцем для усіх прочан, які його відвідують.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

8 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.