“Буран” по суті багатофункціональний гексакоптер з можливістю перевозити до 80 кг корисного навантаження
Джерело: Defence Express
Російські розробники не полишають спроб створити аналог українського дрона “Баба Яга” і представили новий гексакоптер під назвою “Буран” – заявлено, що безпілотник призначений передусім для доставки вантажів, але також може використовуватися й для інших завдань – розвідки, у тому числі й вночі за допомогою тепловізорів, скидів боєприпасів, мінування місцевості, як “дрономатка” чи евакуації поранених.
Росіяни повідомляють, що станом на сьогодні було виготовлено декілька зразків цього дрони, які прийшли випробування – заявлено, що “Буран” створювався саме під виконання завдань на полі бою і далі на гексакоптер очікують тестування вже безпосередньо на полі бою.
Тактико-технічні характеристики “Бурана” заявлені наступні – його маса становить 80 кг, може нести корисного навантаження вагою до 80 кг, при цьому час польоту за умови максимального завантаження становить близько 22 хвилин, а порожній дрон може перебувати у повітрі до 45 хв. Заявлена швидкість – 70 км/год, висота польоту – 3000 м.
Росіяни кажуть, що основною перевагою “Бурана” є його дальність дії – радіус польоту заявлений до 20 км. За заявленою швидкістю дрон за умови повного навантаження зможе всього пролетіти трохи менш як 26 км – тобто 13 км в одну сторону, “порожнім” – трохи більш як 52 км, тобто 26 км в одну сторону, тож заявлений радіус у 20 км може бути досягнуто за умови менш як вполовину завантаженості дрона.
Втім, з огляду на те, як наші військові ефективно використовують аналогічні дрони на полі бою, на такі ворожі розробки треба звертати особливу увагу, тим паче з урахуванням, що “Буран” може підіймати аж 80 кг, що значно розширює спектр його використання як ударного дрона. Хоча з іншого боку, такий великий БПЛА буде вразливий проти різних засобів ураження, зокрема буде цікавою ціллю для тих же зенітних FPV-дронів.
І якщо вже говорити про FPV-дрони, то заявлено, що “Буран” може виконувати роль ретранслятора, а фактично йдеться про те, що цей гексакоптер цілком може відігрувати роль “дрономатки” – раніше вже було зафіксовано, що РФ використовує аналогічні розробки, з якими дальність FPV-дронів зростає до 40 км.
Щодо можливості евакуації поранених за допомогою “Бурана”, то тут самі росіяни висловлюють сумніви з огляду на те, що гексакоптер для таких цілей можна використовувати лише в критичних ситуаціях, коли інші способи неможливі.
Дрон має захищений він РЕБ тридіапазонний канал зв’язку, рашисти кажуть, що за умови втрати “картинки” гексакоптер можна повернути назад “всліпу”, і також створюють “інші алгоритми виходу з критичних ситуацій”.