Війна рф проти України

У Росії показали нову партію бойових роботів “Кур’єр”, яких ЗСУ у першому ж бої розгромили FPV-дронами

Ці роботизовані платформи є багатофункціональними, можуть нести низку різного озброєння, заміновувати території чи експлуатуватися зі встановленими засобами РЕБ

Джерело: Defence Express

Нещодавно низка російських пропагандистських ЗМІ повідомили, що російське окупаційне військо отримало на озброєння нову партію наземних роботизованих платформ під назвою “Кур’єр”, зокрема з’явилося фото з такими платформами, які ймовірно готові до відправки безпосередньо на поле бою. Водночас деякі ресурси навіть подавали цю інформацію у контексті, що нібито ці “Кур’єри” тільки-но почали потрапляти у російське військо, хоча насправді вони вже були помічені на полі бою.

У РФ показали нову партію бойових роботів "Кур’єр", раніше ЗСУ у першому ж бої розгромили їх FPV-дронами

Наземні багатоцільові роботизовані платформи “Кур’єр”

Передусім варто відзначити, що “Кур’єр” – це ініціативна розробка, яку у війська активно просували так звані російські “воєнкори”, водночас залишається незрозумілим, чи постачалася нова партія вже у рамках якогось державного замовлення або ж за ініціативи волонтерів.

Щодо експлуатації на полі бою, то рашисти тут, звичайно, говорять про чергову “аналоговнєт” розробку, яку “оцінили на Заході”, і зокрема відзначають її експлуатацію на Авдіївському напрямку, і що на полі бою використовуються цілі “групи штурмових безпілотних апаратів”.

Водночас саме ці російські наземні роботизовані платформи відзначилися тим, що взяли участь фактично у першому зафіксованому боєзіткненні повітряних та наземних безпілотних платформ, коли бійці 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ “Маґура” рознесли ці “бойові роботи” з гранатометами АГС-17 за допомогою FPV-дронів.

Крім АГС-17 із запасом у 150 гранат, ці платформи можуть бути оснащені також й іншим озброєнням – 12,7-мм НСВТ з боєкомплектом на 250 патронів, 7,62-мм ПКТ на 900 патронів, вогнеметом, РПГ, протитанковим ракетним комплексом; використовуватися як заміновувач (загалом вісім мін; ТМ-62, ТМ-83) чи зі встановленим комплексом радіоелектронної боротьби.

Щодо інших ТТХ, то маса дрона становить до 250 кг, швидкість – до 35 км/год, час роботи заявлений із розкидом від 12 аж до 72 годин, дальність управління – від 3 до 10 км

Раніше Defense Express розповідав, шо виробник БМП-3 у РФ показав дивну роботизовану танкетку “Каракал”, яка важить 3,4 тонни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України