Техно

У РФ підтвердили, що змогли комусь продати Су-57 – покупець отримує перший винищувач у 2025 році

Закупівля Су-57 це не лише про “кота в мішку”, який невідомо як обслуговувати, це ще і про санкції з боку США

Джерело: Defence Express

Російський винищувач Су-57, який лише у РФ називають представником п’ятого покоління, посилить першого іноземного покупця вже у 2025 році. Таку заяву зробив очільник “Рособоронекспорту” Александр Міхєєв російським державним ЗМІ під час виставки Aero India 2025, на яку росіяни якраз і привезли свій Су-57 попри ганебний провал у Китаї.

Країну яка ризикнула замовити російський літак у “Рособоронекспорті” досі не називають та маємо нагадати, що вперше про це у Москві повідомили про іноземне замовлення на Су-57 у листопаді 2024 року. При цьому тоді Міхєєв заявив не про одне замовлення, а про наявність підписаних “контрактів”. Водночас “Рособоронекспорт” доволі часто плутає тверді угоди із меморандумами, тому тодішню заяву було прийнято зі скепсисом.

У РФ підтвердили, що змогли комусь продати Су-57 й покупець отримує перший винищувач у 2025 році

Але обіцянка передати перший літак вже у 2025 році – це вже доволі конкретна заявка саме на існування твердого контракту. І тому ще більш дивним є мовчання відносно покупця. При цьому не лише з боку РФ, а й з боку країни, яка пішла на цей крок.

Варто зазначити, що насправді перелік можливих клієнтів відносно вузький. І найбільш часто серед припущень називали Алжир, який експлуатує російські винищувачі, ЗРК, танки та навіть ОТРК “Искандер”, які ховав 10 років. При цьому розмови про те, що Алжир хоче купити Су-57 почались ще у 2020 році і одразу 14 одиниць, але досі підтверджень цьому знайдено не було.

Серед інших потенційних клієнтів – Іран, хоча він нібито й зупинився на Су-35. А також КНДР, особливо на фоні особистого відвідування Ким Чен Ином заводу, де він особисто оглянув Су-57. Окрім того, покупець мав заплющити очі й на те, що обслуговування Су-57 може стати величезною проблемою. А його реальні характеристики можуть бути дуже сумнівними.

У РФ підтвердили, що змогли комусь продати Су-57 й покупець отримує перший винищувач у 2025 році

У будь-якому випадку реальна закупівля російського Су-57 означає те, що покупець має зіштовхнутись зі санкціями США за законом CAATSA (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act). Але існує вже декілька наявних прикладів, коли закупівля російського озброєння їх не викликала. Зокрема, Саудівська Аравія закуповує у РФ ЗРГК “Панцирь”, а Індія буквально днями законтрактувала протикорабельні 3М54 “Калибр”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України