У РФ продовжують модернізувати танки й вже прямо вихваляються “мангалами”, але продемонстрували й інші технічні рішення, які необхідно взяти до уваги
Джерело: Defence Express
Російський “Омсктрансмаш”, який є частиною “Уралвагонзаводу”, продовжує відновлення та модернізацію танків Т-80БВМ, заявивши навіть про намір відновити їх виробництво з нуля. А також вирішив похизуватися своїми напрацюваннями показавши для відомчого телеканалу міноборони РФ “Звезда” свої останні рішення щодо бронювання машини та деяких конструктивних змін.
При цьому цей сюжет містить доволі детальні кадри, які дозволяють уважно роздивитися ті рішення, які, як декларують у РФ, мають бути втілені не лише у всіх наступних модернізованих та відновлених танках Т-80, а й перекочувати на інші танки, зокрема й на Т-72Б3.
З боку Defense Express можливо одразу звернути увагу на нову конструкцію над баштою, яку вже навіть у російському сюжеті називають “мангалом”. Щоправда без пояснення того, що ця назва виникла через величезну схожість палаючих російських танків з цією конструкцією саме на мангал.
Новий його вид “мангалу” зібраний трикутниками з доволі тонкого металевого профілю на болтових з’єднаннях. При цьому, як декларують рашисти, саме така конструкція ефективніша ніж “мангал” з додатковим динамічним захистом.
Й вихваляються тим, що він дозволяє на 100% захистися від Javelin та NLAW, про що говорить проведені ними випробування з відстрілом. Останнє твердження навіть було поставлено під сумнів російським ведучим, що доволі дивно, враховуючи відверто пропагандистський сюжет.
Але можливо справа в тому, що на самій башті танка тепер встановлена дещо більша кількість елементів з динамічним захистом.
Додатковий динамічний захист тепер у РФ встановлюють й на нижню лобову деталь за гумовим екраном.
На новому Т-80БВМ на башті також тепер встановлюється сітка з металевими елементами, яка вперше з’явилась на Т-90М “Прорыв”.
Представник “Уралвагонзаводу” пояснив принцип її роботи, який полягає у тому, що коли реактивна граната чи протитанкова ракета потрапляють у цю сітку, то, далі цитата: “металеві елементи обжимають бойову частину й не дають їй детонувати”.
Залишаючи за дужками оцінку такого припущення, до якого “додумались” лише у РФ, переходимо до нового елементу захисту на російських танках, який був вперше помічений на виставкому зразку під час виставки “Армия-2023”.
Мова йде про характерні “грибочки”, які встановлюється на башту. У РФ підтвердили , що мова йде про станцію РЕБ, яка має давити супутникову навігацію та канали управління дронів. Також була проведена демонстрація системи на прикладі цивільного квадрокоптера.
В принципі проблеми задавити WiFi, а саме він використовується у таких цивільних коптерах, не вбачається надскладною задачею. Особливо, якщо розмістити пульт поряд зі станцією РЕБ. Цікаво, що було пригнічено лише сигнали керування, зображення передавалось без проблем.
Водночас на одній з антен комплексу РЕБ маркером було нанесено напис GPS L1, що можливо говорить про реалізацію завад лише у цьому діапазоні роботи супутникової навігації.
Також ця система РЕБ була показана лише не одному танку, й можливо залишається експериментальним рішенням. Нагадаємо, що й в Україні також існують аналогічні розробки комплексів РЕБ для бронетехніки.
На останок у сюжеті був продемонстрований й приціл, який прийшов на заміну “Сосна-У”. Можливо це нова версія 1ПН96, який вже встановлюється на Т-80БВМ та Т-72Б3 зразка 2022 року.
Тепер у РФ відмовились від відкриття бронешторки за допомогою ручки, коли навідник мав висунутись з люка та зробити це вручну, й тепер приціл відкривається електромагнітом.
Але з огляду на кадри з цехів “Омсктрансмаш” багато у чому вигляд серійних Т-80БВМ дуже сильно залежить від наявності комплектуючих. Зокрема на інших машинах, а також на Т-80БВМ зі станцією РЕБ, був встановлений штатний радянський приціл 1Г42.