Війна рф проти України

У РФ чіпляють на дрони цвяхи на випадок “повітряних боїв” з іншими безпілотниками

На такий спосіб все ж варто звернути увагу, бо це виглядає досить дієвим методом для боротьби з іншими дронами

Джерело: Defence Express

Повітряні бої дронів – явище не дуже розповсюджене, принаймні в мережі не так часто з’являється відео “бойових зіткнень” безпілотних літальних апаратів у повітрі, водночас, хто ж вийде переможцем з такого незвичного протистояння залежить як від майстерності оператора дрона, так і від такого банального фактора, як везіння.

Разом з тим, такі зіткнення цілком можуть траплятися частіше, ніж ми можемо собі уявити – бо, наприклад, у РФ кажуть, що вигадали новий спосіб, як боротися з дронами під час таких “повітряних боїв” – він полягає в тому, щоб приладнати до дрона цвяхи, які й будуть його головною зброєю проти дрона противника.

“Ми виявляли коптер, робили – на свій коптер ставили цвяхи – і приземлялися на противника. Після чого лопатями він вдарявся у цвяхи, лопаті ламалися і він падав вниз”, – цитують російські пропагандистські ЗМІ одного з інструкторів фронтової школи розвідувальних БПЛА і ударних FPV-дронів.

У РФ чіпляють на дрони цвяхи на випадок "повітряних боїв" з іншими безпілотниками

Причому з його твердження нібито випливає, що йдеться не про випадки, коли один дрон випадково натрапив на інший у повітрі, а про цілеспрямоване “полювання”, коли озброєний цвяхами дрон-“мисливець” має збити дрон противника і повернутися назад неушкодженим.

Хоча насправді не виключено, що “прикрутити цвяхи до дрона” може бути ініціативою суто окремих підрозділів на той випадок, коли під час виконання завдання він натрапить на дрон противника.

Звичайно, що частка везіння й майстерність оператора дрона залишаються важлими складовими для збиття дрона у повітрі, водночас, попри те, що ідея дрона із цвяхами здається черговою фантазією “місцевих кулібіних”, можна припустити, що це може бути одним з варіантів боротьби із дронами у повітрі.

Водночас Сили оборони України сьогодні проти ворожих розвідувальних безпілотників активно використовують зенітні FPV-дрони – як показала практика, це виявилося дуже ефективним рішенням проти ворожих “крил”, тим паче в умовах дефіциту зенітних ракет до ПЗРК.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України