Згідно «Глобального індексу міст», що є результатом дослідження самих «могутніх» міст світу, Відень посідає лише 25-е місце, в тій годину як її місце в категорії «Потенціал майбутнього» покращився на сім місць.
З 2008 року в міжнародні консультанти A. T. Kearney складають «Глобальний індекс міст» і «Глобальним прогноз розвитку міст». Індекс вивчає показники 130 міст з точки зору економічної активності, людського капіталу, обміну інформацією, культурних пропозицій та політичної активності. Такі рейтинги робляться для порівняння з «кращими гравцями» як життя, економіці, інновацій та управління.
На шкода, Відень не змогла бути переконливою в цьому році, втративши 4 місця і, таким чином, фінішувавши на 25-му місці. «Незважаючи на бум, у Відні, як і раніше, високий рівень безробіття — 12,3%», — аналізує Роберт Кромозер, керуючий директор A. T. Kearney Австрія.
Як і в 2018 році, Лондон знаходиться на другому місці після Нью-Йорка і залишається бажаним місцем для прямих іноземних інвестицій. Місця три і чотири займаються відповідно Парижем і Токіо. Німеччина зі воей столицею Берліном — на 14-м місцем (2018: 16-е місце) і Швейцарія з Цюріхом на 30-е (2018: 33-е).
Інший рейтинг показує перспективи досліджуваних міст. Тут Лондон вибрався з третього на перше місце, посунувши Сінгапур і Сан-Франциско на друге і третє місце. В цілому європейські міста поступово втрачають своє значення за рахунок меншої привабливості для висококваліфікованих працівників. «Бути привабливим для висококваліфікованих іноземних працівників стає все більш важливим для статусу міста. Багато високо потенційні співробітники шукають відповідні міста для їх кар’єр єрних можливостей».
Найбільший невдаха в цьому рейтингу — Нью-Йорк. Порівняно з минулим роком «Велике яблуко» втратило 20 місць, впавши з іншого на 24-е місце. Це падінян відображає негативні зміни в якості життя, відсутності прямих іноземних інвестиціях, поганих умов для підприємництва і приватних інвестицій і наявність бюрократичних бар’єр єрів у місті.
Втрата нової штаб-квартири Amazon, будівництво якої було заплановано в Нью-Йорку, але проект не відбувся, є типовим прикладом цього. Після тривалих переговорів найбільша в світі компанія, що займається доставкою , несподівано заявила, що не буде будувати свою нову штаб-квартиру в нью-йоркському районі Лонг-Айленд-Сіті, як планувалося. Місто втратив найбільший інвестиційний проект у своїй історії.
За матеріалами: vienna.at
Фото: pixabay.com