Авторські статтіДіаспора

У Празі з’явився міст, назв на честь українця Макуха

Фото: Твіттер Євген Перебийніс

В празькому районі Вршовіце на вулиці Ukrajinská відбулася церемонія відкриття мосту імені Василя Макуха, українського дисидента.

На церемонії були присутні посол України в Чехії Євген Перебийніс і сенатор і майбутній староста Праги 10 Рената Хмелова. Рішення про присвоєння пішохідному мосту імені Макуха прийняла в явились в місті у мерія Праги.

5 листопада 1968 року Василь Макух здійснив у Києві акт самоспалення на знак протесту проти тоталітарної системи, русифікації та введення військ Варшавського договору у Чехословаччину. Місто готувалося до святкування 7 листопада, на вулицях було багато людей, тому свідками вчинку Макуха стало безліч киян і гостей міста. Охоплений вогнем, Макух кричав «Окупанти геть!» і «Хай живе вільна Україна!». У той же день про його вчинок повідомили західні радіостанції. Влада покарала лікарів врятувати йому життя, щоб з’єднання з’ясувати, чи належить вона до якоїсь націоналістичної організації. Але Василь Макух помер у лікарні 10 листопада 1968 року, не приходячи в свідомість.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України