У Празі з’явився міст, назв на честь українця Макуха

Фото: Твіттер Євген Перебийніс

В празькому районі Вршовіце на вулиці Ukrajinská відбулася церемонія відкриття мосту імені Василя Макуха, українського дисидента.

На церемонії були присутні посол України в Чехії Євген Перебийніс і сенатор і майбутній староста Праги 10 Рената Хмелова. Рішення про присвоєння пішохідному мосту імені Макуха прийняла в явились в місті у мерія Праги.

5 листопада 1968 року Василь Макух здійснив у Києві акт самоспалення на знак протесту проти тоталітарної системи, русифікації та введення військ Варшавського договору у Чехословаччину. Місто готувалося до святкування 7 листопада, на вулицях було багато людей, тому свідками вчинку Макуха стало безліч киян і гостей міста. Охоплений вогнем, Макух кричав «Окупанти геть!» і «Хай живе вільна Україна!». У той же день про його вчинок повідомили західні радіостанції. Влада покарала лікарів врятувати йому життя, щоб з’єднання з’ясувати, чи належить вона до якоїсь націоналістичної організації. Але Василь Макух помер у лікарні 10 листопада 1968 року, не приходячи в свідомість.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh