Українці в Чехії

У Празі вимагають перейменувати вулицю, названу на честь Конєва

В районному управлінні Праги 3 заговорили про можливе перейменування вулиці Koněvova.

Після закінчення Другої світової війни їй було присвоєно ім’я маршала Івана Степановича Конєва.

«Нікому з нас не подобається, що вулиця названа на честь неоднозначного Конєва», — сказав староста Праги 3 Їржі Птачек (партія ТОП 09) в інтерв’ю виданню «Господаржске новини».

Відомо, що перейменування вимагають місцеві жителі, які считают Конєва учасником окупації Чехословаччини та Угорщини.

Нагадаємо, раніше ситуація навколо празького пам ” ятника Конєву призвела до напруженості між Чехією та Росією. Після реконструкції на ньому з’явилися таблички з новим текстом, що не сподобалося росіянам. Новий текст говорити: «Маршал Іван Степанович Конєв командував 1-м Українським фронтом, частини якого взяли участь у фінальному штурмі Берліна і звільнили Північну, Центральну і Східну Чехію і першими увійшли 9 травня 1945 року в Прагу. Восени 1956 року керував придушенням Угорського повстання радянськими військами і як командувач Групи радянських військ Берліні в 1961 році брав участь у розв’язанні так званого іншого берлінського кризи шляхом будівництва Берлінської стіни. Влітку 1968 року особисто керував розвідувальною операцією перед вторгненням військ Варшавського договору в Чехословаччину».

Змінити табличку на пам ” ятнику районні власті збиралися в 1993 році. У 2000-му заговорили про перенесення пам ” ятника в інше місце. Жоден з планів не був реалізований.

У листопаді 2017 р. староста Праги 6 Ондржей Коларж (представник партії ТОП 09) запропонував перемістити пам’ять пам’ятник маршалу на територію посольства Росії. Тім самим, Коларж хотів «назавжди припинити суперечки навколо монумента, який, перебуваючи на суверенній території Росії, залишиться в Празі 6». Як відомо, посольство Росії розташоване в цьому районі.

У січні 2017 р. міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцкій відповів на лист послів Росії, Білорусії, Казахстану. Азербайджану і Вірменії. Після виступили проти встановлення пам ” ятника маршалу Конєву в Празі додаткової інформаційної таблички. Вони назвали ініціативу «спробою переписати історію і знецінити пам’ять пам’ятник, який є символом вдячності жителів за звільнення Праги». Мартін Стропніцкій відповів, що якщо пам’ять пам’ятник уособлює подяку пражан, то нехай пражани і демократично обрані ними політики самі вирішують, як діяти. Міністр підкреслив, що мова не йде про військовому похованні, і він не підпадає під дію договору між Чехією та Росією про взаємне догляду за військовими похованнями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.