Економіка

У порівнянні з минулим роком Україна збільшила експорт до ЄС на 6%

В умовах повномасштабної війни Україна збільшила на 6% експорт продукції до Європейського Союзу порівняно довоєнним періодом 2021 року.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на форумі Re: Open Zakarpattia, передає Голос українською з посиланням на Укрінформ.

“Торгова лібералізація, яка також стала можливою завдяки тим реформам, які ми впроваджували роками до цього, стала рятівною паличкою виживання українського бізнесу, адже ми, як і в 2014 році, змогли дуже швидко переорієнтувати свої потужності і випускати продукцію, яка не може бути реалізованою на внутрішньому ринку, в Європейський Союз, що призвело до того, що в умовах повномасштабної війни на 6% ми збільшили експорт продукції в Європейський Союз порівняно з довоєнним періодом 21-го року”, – сказала Стефанішина.

Вона підкреслила, що збільшення експорту є унікальною історією, яка підтверджує, що “євроінтеграція — це зараз про виживання”.

Віцепрем’єрка також закликала керівників та представників прикордонних з країнами ЄС областей України формувати спільні проєкти, пов’язані з логістикою, розвитком транскордонних територій, лісництвом тощо. За її словами, фінансування цих проєктів буде здійснюватися за рахунок Євросоюзу, а саме за рахунок структурних фондів, тобто внутрішнього бюджету ЄС, передбаченого на держави-члени.

“Я хочу якраз звернути увагу, що зараз такий спільний великий проєкт ми плануємо зі Словаччиною. Він матиме вплив і на прикордонні регіони, і на розвиток логістичних наземних маршрутів аж до Києва”, – зазначила Стефанішина.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України