Авторські статтіНовини

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

Просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права» пройшли в підрозділах охорони держаного кордону, навчальних та підшефних закладах Державної прикордонної служби України.

Зокрема  з персоналом прикордонного відомства проведено лекції, бесіди з питань реалізації і захисту прав людини із залученням як спеціалістів Держприкордонслужби, так і юристів Центрів з надання правової допомоги, юридичних установ та організацій.

Керівник сектору правового забезпечення Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України Олег Данильченко разом із начальником відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління державної реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Харківській області Меланією Хуторянською провели круглий стіл для керівників структурних підрозділів управління та персоналу військового госпіталю Державої прикордонної служби України з місцем дислокації в м. Харкові на тему: «Реалізація прав людини: учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб; 70-та річниця проголошення Загальної декларації прав людини (10 грудня 1948 року)». Присутнім було роз’яснено процедуру отримання безоплатної правової допомоги, порядок безоплатного отримання земельної ділянки, повідомлено про існуючі пільги на оплату житлово-комунальних послуг та проїзд, новини в законодавстві стосовно стягнення заборгованості по аліментам тощо.

Пройшли такі заходи і в інших підрозділах, зокрема група правового забезпечення Донецького прикордонного загону зі складу Об’єднаних сил зустрілася з особовим складом військовослужбовців, які проходять службу безпосередньо на лінії розмежування. Юристи-прикордонники детально пояснили особливості перетину лінії розмежування іноземцями і особами без громадянства, порядок виїзду дітей, правовий режим воєнного стану, основні нормативно-правові документи з прикордонних питань та ін.

Також у підрозділах Донецько-Луганського регіонального управління побували представники «Безоплатної правової допомоги» та відповіли на питання щодо соціального захисту військовослужбовців.

В пунктах пропуску через державний кордон України   розміщено інформаційні стенди, які інформують учасників міжнародного руху щодо їх прав та свобод, про порядок звернення із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Проведено роботу щодо приведення до європейських стандартів відомчих місць тимчасового тримання осіб тощо. На них вказано, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які затримані за вчинення адміністративних правопорушень чи за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, що законодавством України віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, мають право користуватися юридичною допомогою адвоката, отримувати безоплатні правові консультації та юридичну допомогу, у тому числі із залученням фахівців у галузі права від недержавних організацій, що є виконавчими партнерами Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців та інших міжнародних правозахисних організацій, взаємодія з якими передбачена відповідними міжнародними договорами України.

Низка заходів пройшла і в Національній академії у м. Хмельницькому. Зокрема курсанти та викладацький склад взяв участь у роботі науково-практичного круглого столу щодо захисту прав людини в Україні, проведено відкриту лекцію «Судовий захист прав людини», дискусійну платформу «Загальна декларація прав людини. Сучасні загрози правам людини» та брейн-ринги на знання загальної частини кримінального права та багато інших заходів, що допоможе значно підвищити рівень знань, своїх прав та обов’язків.

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»У підрозділах прикордонного відомства пройшли просвітницькі заходи в рамках «Всеукраїнського тижня права»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України