ЄС|NATO

Для заміни гелкоптерів Black Hawk на конвертиплани V-280 Valor у Пентагоні повідомили, що потрібно пройти “бюрократичне пекло”

У Пентагоні описали "бюрократичне пекло", яке чекає на конвертиплани V-280 Valor, що мають замінити Black Hawk

Попри те, що загалом в американських військових зауважень до V-280 Valor немає, лише на бюрократичні процедури піде цілий рік і це звичайна ситуація у США

Джерело: Defence Express

Після того як Bell Textron з конвертопланом V-280 Valor була остаточно обрана у якості переможця конкурсу Future Long-Range Assault Aircraft (FLRAA) на розробку заміни UH-60 Black Hawk, у Пентагоні уточнили свої плани щодо цієї машини.

Зокрема у короткостроковій перспективі, як пише Breaking Defense з посиланням на виконавчого директора програми з авіації генерал-майора Роберта Баррі, перехід проєкту FLRAA з V-280 Valor у ранг “залікової програми” – program of record. Цей перехід означає отримання фінансування або гарантій фінансування затвердженого Конгресом США.

Для того, щоб його отримати необхідно затвердити документ щодо розвитку проєкту, що має здійснити Армійська рада з контролю вимог (Army Requirements Oversight Council). У цьому документі будуть уточненні всі конкретні вимоги до нової машини, й його мають прийнти лише у липні. Потім він потрапить на розгляд Об’єднаної ради з контролю вимог (Joint Requirements Oversight Council) за участю вищого ешелону керівництва міноборони США, строк цього розгляду – кінець 2023 року.

Рішення щодо переводу програми у ранг “залікової програми”, тобто затвердження на рівні Конгресу – з квітня по червень 2024 року. Й виключно з цього етапу проєкт FLRAA зі створення V-280 Valor за затвердженими вимогами військових отримає зелене світло.

У Пентагоні описали "бюрократичне пекло", яке чекає на конвертиплани V-280 Valor, що мають замінити Black Hawk

Тобто виключно на стандартні бюрократичні процедури у США закладають рік. Хоча за словами самих військових, в цілому прототип V-280 Valor їх влаштовує, більше того, внесення значних змін у конструкцію не передбачено. При цьому це загальна та звична процедура для подібних програм. Й строки в один рік визначені за умови, якщо все піде належним чином.

Водночас коли мова йде про план замінити саме на розробку від Bell Textron всі UH-60 Black Hawk, а якщо брати виключно потреби США, то це орієнтовні контракти на загальну суму у понад 70 млрд доларів. З них на доведення прототипу та підготовку серійного виробництва піде спочатку 1,4 млрд доларів, а на виробництво низького темпу ще 7 млрд доларів – можливо такі процедури й не зайві.

Кабіна V-280 Valor, питання чи буде у ній "аналогові" резервні прилади - окреме
Кабіна V-280 Valor, питання чи буде у ній “аналогові” резервні прилади – окреме

 

При цьому постачання перших машин V-280 Valor до армії США очікується не раніше 2030 року. Й заміна всіх UH-60 Black Hawk вочевидь буде тривати десятиріччя.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України