У Патріаршому домі у Львові вручили дипломи медичним капеланам УГКЦ

4 травня 2017 року в Патріаршому домі УГКЦ відбулося урочисте вручення дипломів Австрійської освітньої програми для лікарняного душпастирства медичним капеланам УГКЦ. Захід розпочався Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, після цього – лунали виступи викладачів.

Архиєрейську Божественну Літургію очолили: владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, та владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ.

У проповіді владика Василь пригадав, що Ісус Христос не тільки зціляв душевні рани, а й різні недуги людей. «Зокрема, згадаймо, коли Ісус був в Капернаумі і проповідував в будинку, то до нього принесли розслабленого його друзі… Вони розібрали дах будинку, де проповідував Христос, і опустили ноші до Нього. А що Він зробив? Христос, бачачи віру цього чоловіка, каже: «Прощаються тобі гріхи твої». Таким чином, Христос вказує на джерело цієї важкої недуги. І, бачачи розкаяння серця цього чоловіка, Ісус прощає йому його гріхи», – сказав проповідник.

За словами єпископа, розглядаючи ці випадки з Євангелія, коли Христос зціляє, можна побачити, як Він дає певну модель того, як потрібно служити хворим і недужим. «Найперше, це супровід. Потрібно підійти до людини, і хоча би поспілкуватися із нею, зацікавитися нею, відчути те, що вона переживає», – додав він. А другим етапом є Слово Боже, яке дає Христос і яке приводить до віри в Бога і Його пізнання. Наступний етап – це Святі Таїнства. «Зокрема,  Христос через Таїнство покаяння (сповідь) в особі священика дає благодать прощення гріхів, а через Таїнство Пресвятої Євхаристії людина єднається із Богом. Через Таїнство оливопомазання Господь дає благодать зцілення для душі й тіла. Ця благодать дає силу перенести певну недугу. Через ці Таїнства Господь дає силу достойно і гідно пройти шлях терпіння і страждання та отримати спасіння», – пояснив владика Василь.

Звернувшись до учасників даної освітньої програми проповідник сказав таке: «Ви пройшли цю освітню програму, де вас навчали багатьох методів і способів супроводу хворих в їх недузі. Нехай Слово Євангелія та ці знання допоможуть вам бути добрими душпастирями в служінні медичного капеланства. Нехай Господь благословить це ваше служіння і через вас шле щедро  свою Божественну благодать, яка зціляє душу й тіло людини».

За словами о. Руслана П’ясти, голови Комісії УГКЦ у справах охорони здоров’я,  УГКЦ здобула 8 медичних капеланів та одного лікаря, які будуть в подальшому використовувати свої знання в медичному капеланстві.

Під час урочистої частини до присутніх звернулася через скап-зв’язок Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я. «Люди творять Церкву, так само люди творять медицину. Систему неможливо змінити не змінивши людей, і перший спосіб цього – освіта», – подякувала п. Уляна. «Удячна вам за те, що навчаєте себе і людей поруч. Цей шлях – непростий і довгий. Але він єдиний веде нас до омріяних результатів. Бажаю вам терпіння. Бо без терпіння – не збудувати нового, не знайти спільної мови. Дякую, що не шукаєте легших шляхів і мислите десятиліттями, коли, скажімо, багато державних мужів не дивляться далі наступних виборів», – сказала п. Уляна Супрун.

Додамо, Центр медичного капеланства м. Зальцбург має багатолітній досвід ведення освітніх програм за міжнародним стандартом вишколу медичних капеланів CPE – Clinical Pastoral Education (англ.) KSA – Klinische Seelsorge-Ausbildung (нім.). Програма центру орієнтована на практичне застосування знань та вмінь насамперед в лікувальних установах. Особливістю пропонованої методології є навчання на основі власного життєвого та пасторального досвіду.

Навчання для медичних капеланів УГКЦ тривало з жовтня 2014 року до квітня 2017 року і містило шість блоків: три – в Австрії й три – в Україні. Випускники освітньої програми, серед них вісім священиків-медкапеланів УГКЦ з різних міст України та лікар, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО м. Києва будуть впроваджувати цю сертифіковану програму для наступних груп медичних капеланів в Україні.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh