17 червня в Папському університеті Святого Хреста в Римі відбувся захист ліцензіату на тему «Резонанс в італійських та ватиканських медіа щоденних звернень Блаженнішого Святослава Шевчука про війну в Україні». Випускник Львівської духовної семінарії та студент Української папської колегії в Римі Роман Палюх на відмінно захистив наукову працю, присвячену аналізу та медійному висвітленню щоденних звернень Глави УГКЦ впродовж першого року повномасштабного вторгнення росії в Україну.
У вступі до дисертації студент пояснює: «Відеозвернення Глави УГКЦ щоденно перекладалися на 6 мов та розсилалися у різні міжнародні видання. Головним завданням наукової праці є дослідити медійний резонанс цих відеозвернень в італійських та ватиканських ЗМІ, щоб проаналізувати комунікацію УГКЦ щодо війни в Україні через призму головних тем, які порушує Блаженніший Святослав, а також продемонструвати, як Глава УГКЦ розповідає про війну в Україні іноземній аудиторії. Цей аналіз допоможе зрозуміти нам, як італійські та ватиканські медіа використовували ці звернення: які тематичні блоки найбільше висвітлювалися і в який період року найчастіше публікувалися».
Для дослідження було обрано 6 видань: 4 італійських та 2 ватиканських. В першому розділі увагу присвячено аналізу головних тем та структури відеозвернень, натомість у другому — медійному аналізу та висвітленню відеозвернень Глави УГКЦ у конкретних виданнях.
Читайте також:
«Книжка про перший рік війни, друкована в Харкові під російськими ракетами»: Відбулася презентація книжки Блаженнішого Святослава
Проф. Ральф Ван Бюгрен, рецензент роботи, у своїй оцінці наукового дослідження наголосив, що «ця тема відкриває перспективу для багатьох інших важливих тем і наукових досліджень. Було б цікаво порівняти звернення Глави УГКЦ у час війни із зверненнями Папи Пія XII». Він теж зауважив, що звернення Блаженнішого Святослава є важливими у контексті дезінформації та фейків щодо війни в Україні.
Проф. Рафаель Катаньйо, член комісії, вказав на безпрецедентне зусилля Блаженнішого Святослава як Глави Церкви у формуванні щоденного звернення до внутрішньої та зовнішньої аудиторій. Натомість проф. Дієго Контрерас, модератор наукової праці, запропонував у майбутньому докторському дослідженні порівняти послання Глави УГКЦ щодо війни в Україні з іншими церковними лідерами та розвинути тему, пов’зану із християнським способом переживати лихоліття війни, «оскільки у журналістських текстах не знаходимо достатньої інформації про це».
Секретаріат Глави УГКЦ в Римі