Право

У Офісі Генпрокурора відбулася зустріч з керівництвом МВС щодо взаємодії у сфері ювенальної юстиції та дотримання прав затриманих

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов провів робочу зустріч із заступником міністра внутрішніх справ Катериною Павліченко щодо взаємодії у сфері ювенальної юстиції та дотримання прав громадян під час затримання.

Сторони погодилися з доцільністю якнайшвидшого запровадження системи електронного обліку та відеофіксації дій стосовно затриманих осіб Custody record. Обговорили також питання надання їм безперешкодного доступу до правової допомоги.

«Факти порушень прав громадян під час їх затримання та тримання у спеціальних установах органів поліції стають все більш поширеними та в окремих випадках набувають суспільного резонансу. Органи прокуратури реагують на такі порушення, однак вирішення цих проблем можливе лише завдяки тісній співпраці з поліцією. Запровадження єдиної системи відео фіксації Custody record дозволить більш оперативно реагувати на факти порушень прав громадян та не допустити їх приховування», – наголосив Гюндуз Мамедов.

Заступник Генпрокурора поінформував про створення в структурі Офісу Генерального прокурора окремого ювенального блоку – Департаменту захисту прав дітей та протидії насиллю, що дає можливість комплексно охопити усі сторони кримінального провадження, у якому дитина є учасником: як правопорушник чи у якості постраждалого. Він також запропонував розглянути питання формування такого підрозділу в органах Національної поліції.

«Ми ініціювали створення в Україні повноцінної системи ювенальної юстиції, щоб з дитиною працював спеціалізований прокурор, слідчий, суддя, адвокат – підготовлені спеціалісти, які знають специфіку роботи з неповнолітніми. Без спільних дій та відповідної координації між всіма органами ми не зможемо говорити про комплексні підходи та очікувати на швидкий та ефективний результат», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Крім того, акцентували увагу на зустрічі на активізації протидії кібер-злочинам проти дітей, у тому числі пов’язаних із створенням та розповсюдженням дитячої порнографії, поширенням наркотичних засобів. За минулий та поточний рік правоохоронці виявили близько 300 фактів поширення порнографічних матеріалів, за якими зареєстровано 71 кримінальне провадження.


      У Офісі Генпрокурора відбулася зустріч з керівництвом МВС щодо взаємодії у сфері ювенальної юстиції та дотримання прав затриманих


      У Офісі Генпрокурора відбулася зустріч з керівництвом МВС щодо взаємодії у сфері ювенальної юстиції та дотримання прав затриманих

Прес-служба прокуратури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.