Професор з Нової Зеландії досліджував останки вусатого кита, якому понад 27,5 мільйонів років. І дав назву Toipahautea waitaki.
Еван Фордіче розповідає з гордістю про своє дослідження, так як ця знахідка дуже важлива для стародавньої історії Зеландії. Знайдені останки невідомого кита на півдні країни.
Як вдалося з’ясувати, різновид даного виду кита значно менше розмірів сучасних. Тіло досягає п’яти метрів, а череп близько одного. Також цікавим був факт, що щелепа явно не схожа з вусатими китами сьогодні. Тобто утримувати у своїй щелепи тисячі літрів води вони не могли, на відміну від сучасників.
Завдяки відмінно зберігся останкам вушної раковини вдалося з’ясувати, що проживали вони під час олігоцену. Цей період був приблизно 33,9 мільйонів років тому, коли Нова Зеландія була сповнена морями з багатою флорою і фауною.
Також одним із головних завдань було з’єднання з’ясувати причину смерті кита. Вчені сперечалися і виділили кілька причин: його могло викинути на берег, напасті акула, або його організм був схильний якоїсь хвороби. На жаль, це вже неможливо точно дізнатися.