У Німеччині вчені розробили самі точні атомні годинники

Фахівці Федерального фізико-технічного інституту Німеччини розробили найточніший в світі годинник, що функціонують на основі атомних частинок, інформується у науковій публікації журналу Physical Review Letters.

Згідно опублікованій роботі німецьких вчених, механізм нових атомних годинників заснований на вібрації іонів ітербій, вимірюючи їх положення понад трильйон разів в секунду, завдяки чому вдалося домогтися практично абсолютної точності, яка раніше була можлива тільки в теорії. При розробці унікального пристрою фахівці фізико-технічного інституту Німеччині змусили іони ітербій перебувати у двох енергетичних станах, а саме зі стабільною резонансною частотою і змінною, характеризується великим розкидом частоти. Так як час коливання атомів ітербій значно менший, ніж у раніше використовуваних атомів цезію, то нові годинники стали майже в 100 разів точніші свого попередника. Варто нагадати, що майже рік тому американські вчені створили атомні годинники, які відставали лише на одну секунду за 15 мільярдів років, що зробило їх тоді найточнішими.

Атомні годинники являють собою спеціальний механізм для вимірювання часу, який використовує в якості періодичного процесу коливання атомів. Такий вид найбільш точних годинників застосовується в навігації космічних кораблів, супутників, літаків, підводних човнів і т. п.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh