Духовне

У Німеччині готуються процеси беатифікації теолога та журналіста

У грудні розпочнеться процес беатифікації отця Романо Ґвардіні. Про це повідомляє архідієцезія Мюнхена і Фрайзінга. Німецький теолог і філософ, який походив з Італії, значно вплинув на реформу літургії під час Другого Ватиканського Собору.

Беатифікаційний процес розпочнеться 16 грудня зі Святої Меси, яку провадитиме кардинал Рейнхард Маркс у мюнхенському соборі Святої Богородиці. Вже зараз архідієцезія закликає усіх вірних надсилати корисну інформацію про життя та віру Слуги Божого.

Отець Ґвардіні народився у Вероні, виріс у Німеччині. Це один із найвпливовіших філософів і теологів ХХ століття. У 1918 році він опублікував широко коментувану книжку «Про дух літургії», а згодом мав значний вплив на реформу літургії під час Другого Ватиканського Собору й на теологію Йозефа Рацінґера. Романо Ґвардіні критикував націонал-соціалістичну ідеологію Третього рейху. Викладав філософію в Тюбінгені і філософію релігії в Мюнхені, де й помер 1968 року.

Архідієцезія Мюнхена і Фрайзінга також почне процес беатифікації журналіста й історика Фріца Майкла Герліха, убитого 1934 року в концентраційному таборі Дахау. Остання беатифікація в цій архідієцезії відбулася 1988 року, коли блаженним проголосили редемпториста Каспара Штанггассінгера.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України