Нещодавно в Мюнхені вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого та владики Івана Бучка. Пам’ятна подія присвячена 40-річчю від дня смерті Глави УГКЦ і 50-річчю від дня смерті владики Івана Бучка.
Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.
Вшанування розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці, яку очолив апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах.
Розповідаючи про постаті видатних церковних діячів, владика Богдан зазначив, що «кожен із них у свій спосіб свідчив про невмирущість сили українського духа і силу віри нашого народу».
«Ці два єпископи, кожен у свій спосіб, довершували свою місію, — місію добрих пастирів», — наголосив єпископ, згадуючи випробування в ув’язненні патріарха Йосифа.
Відзначаючи діяльність владики Івана, апостольський екзарх зауважив його визначну роль у створенні Апостольського екзархату для українців у Німеччині.
«Наш екзархат, що постав 65 років тому, є плодом праці, молитви та посвяти владики Івана. Саме тому, як його духовні діти, спогадуємо його, молимося за його прославу не тільки на небі, бо віримо, що він вже є в Божій славі, а й щоб Господь його також прославив разом із патріархом Йосифом, наступником митрополита Андрея, і на землі», — додав єпископ.
Він нагадав про діяльність владик, їхній внесок у розбудову Церкви та України.
Зокрема, владика Богдан розповів про таємні звіти та фотографії злочинів проти українського народу, які владика Іван передавав до Ватикану Папі Римському, демонструючи насильство та неправду окупантів. Апостольський екзарх відзначив його активну позицію проти насилля українського народу.
«Його призначили в Римі апостольським візитатором для всіх українців Західної Європи. І він невтомно їздив усією Європою, збираючи розсіяних дітей Божих, гуртуючи українців, надихаючи їх, заохочуючи не трачати надії і твердо вірити в перемогу», — зазначив владика Богдан.
«Ми сьогодні і ті, що були свідками життя владики Івана, патріарха Йосифа, ті, що долучилися до нашої громади в теперішні скорботні для нашого народу часи, теж є і маємо бути голосом нашого народу. Маємо бути його послами, речниками, адвокатами», — закликав єпископ.
Відтак владика Богдан навів заклик владики Івана про шлях перемоги над ворогом — «будувати в своєму серці царство Христової любов, в ім’я цієї любові навіть життя своє віддати, захищаючи свій народ, Божу правду і гідність кожної людини».
«Нехай молитви праведних душ і вдячність усієї української спільноти будуть тривалим нерукотворним пам’ятником блаженної пам’яті архипастирів-скитальців», — закликав єпископ.
До того ж у парафіяльній домівці він відкрив виставку, присвячену пам’яті патріарха Йосифа.
На завершення події відбулася онлайн-конференція УВУ на тему «Архипастирі-скитальців: роль патріарха Йосифа Сліпого та архиєпископа Івана Бучка у гуртуванні світового українства».
Департамент інформації УГКЦ