21 жовтня в катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Мельбурні (Австралія) відсвяткували 60-річчя з дня благословення храму. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Микола Бичок у співслужінні Апостольського нунція в Австралії архиєпископа Чарльза Бальво, а також отців та дияконів з різних куточків Мельбурнської єпархії.
Співом Літургію прикрасив катедральний хор — одна з найдовших та найдавніших ініціатив, які діють при катедральному храмі.
У проповіді архиєпископ Чарльз висловив вдячність владиці Миколі за запрошення на святкування цієї особливої дати, а також поділився спогадами з дитинства, які пов’язані з Українською Греко-Католицькою Церквою в Австралії: «Пам’ятаю, як ми у дитинстві разом із братом відвідували щосуботню Літургію в маленькій церкві святих апостолів Петра і Павла українського обряду. Отець, ім’я якого я не пам’ятаю, був дуже привітним. Незабаром після цього мої батьки також при цій невеликій парафії організували різні спільноти та ініціативи. Це були особливі часи, які охоплювали і роки будівництва та благословення цієї катедри».
Далі Апостольський нунцій розповів про життєвий шлях апостолів Петра і Павла, наголошуючи на відмінності їхнього покликання і пізнання Христа та на спільності міцної віри та любові до Бога. «Петро і Павло — приклади віри та послуху для нас сьогодні. Вони нагадують нам про важливість стійкості у вірі та відданості служінню, навіть під час труднощів. Ми як християни є спадкоємцями віри та служіння апостолів Петра і Павла. Наша віра може надихати та перетворювати світ, так само, як вони зробили це в минулому. Наше завдання полягає в тому, щоб бути світлом та сіллю світу, розповсюджуючи віру та любов через свої дії та служіння. Нехай наша віра буде міцною і стійкою, незалежно від випробувань», — завершив свою проповідь архиєпископ Чарльз.
На закінчення Літургії владика Микола висловив слова вдячності: «В цей особливий день хочу скласти подяку всемогутньому Богу, за те, що дав можливість нашому народу осісти цю прекрасну землю Святого Духа, куди вони принесли з собою глибоку віру та східну духовність, побудували прекрасні храми, яскравим прикладом яких є наша катедра, яка славиться своєю унікальною архітектурою».
Владика Микола також відзначив важливу роль вірних та духовенства, які від початку служили при катедральному храмі, а також підкреслив внесок єпископа Івана Прашка, який був засновником Мельбурнської єпархії і будівничим катедри, та єпископа Петра Стасюка, який слідував за ним та сприяв розвитку єпархії. «Сьогодні я особливо дякую Його Високоповажності Чарльзу Бальво, Апостольському нунцію в Австралії, за те, що він прибув, щоб розділити з нами радість цього свята та передати нам благословення та найкращі побажання від Святішого Отця, а також Його святкове Слово Боже», — додав владика Микола.
На завершення промовив: «60 років — це значущий період. Однак це також початок нових можливостей та багатьох подальших років, під час яких ми будемо плекати та розвивати те насіння віри, яке було посіяне в наших душах. Продовжуймо прагнути та залишатися в щедрій благодаті, яку нам дарував Бог».
З нагоди святкування у відеопривітанні звернувся до вірних також владика Петро Стасюк, єпископ-емерит Мельбурнської єпархії. У своєму зверненні він висловив подяку Богу за благословення для Австралії та Мельбурнської єпархії та закликав всіх до роздумів про майбутнє: «Сьогоднішнє святкування 60-річчя благословення катедри дає нам нагоду роздумати над усіма дарами, які дарує нам Господь. Одним з таких дарів є те, що будівництво катедри було спроектоване, організоване та реалізоване. Багато з вас пам’ятає ці часи. Ця подія є також доброю нагодою для молитви та роздумів про те, чого Господь хоче від нас індивідуально чи як спільноти для покращення нашого парафіяльного життя. Майбутнє нашої єпархії та катедральної парафії залежить від вас. Ці 60 років були успішними. Вірю, що так буде і надалі».
Важливою частиною святкування став святковий обід та концерт, які відбулися в Українському домі в Есендоні після Літургії. Під час концерту звучали привітання для парафіян та духовенства катедри від різних організацій та спільнот. Голова парафіяльної ради Наталя Баркер вручила подячні грамоти людям, які протягом останніх 20 років активно підтримували та допомагали у збереженні та розвитку катедрального храму.
На завершення свята о. Андрій Микитюк, адміністратор катедрального храму, щиро подякував всім за присутність, молитви, підтримку, працю та пожертви. Він наголосив, що катедральний храм — це не просто стіни, а люди, які разом творять живу спільноту у Христі.
Варто зазначити, що в часі свого візиту до Мельбурна Апостольський нунцій Чарльз Бальво у п’ятницю, 20 жовтня, мав вечерю з духовенством Мельбурнської єпархії, а перед Літургією у суботу, 21 жовтня, мав нагоду оглянути катедральний храм, почути про його історію, яку архиєпископу розповів о. Андрій Микитюк, адміністратор катедри, а опісля мав екскурсію у єпархіальному українському музеї.
Довідка
В 1958 році було придбано ділянку в Північному Мельбурні, де планувалося будівництво катедрального храму. Саме будівництво розпочалося у грудні 1961 року, а наріжний камінь був вмурований 26 серпня 1962 року під час освячення архиєпископом Іваном Бучко та владикою Іваном Прашко. Благословення храму відбулося 14 квітня 1963 року, в день Воскресіння Господнього, за участю понад 3000 вірних. Після благословення храму розпочалися роботи з розпису та встановлення іконостасу. Більше про катедральний храм Святих апостолів Петра і Павла у Мельбурні можна дізнатись тут.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами пресслужби Мельбурнської єпархії УГКЦ