У Маріуполі відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці загону морської охорони

11 кораблів та катерів Керченського загону морської охорони перебазувалися у Бердянськ, а трохи згодом у Маріуполь, де, в місці базування катерів окремого морського дивізіону, і був розгорнутий Маріупольський загін морської охорони.

Маріупольський загін морської охорони став правонаступником та продовжувачем славних морських прикордонних традицій Керченського загону морської охорони. У березні 2014 року, після проведення незаконного  референдуму про статус Криму, Державна прикордонна служба вивела загони морської охорони з Криму.

11 кораблів та катерів Керченського загону морської охорони перебазувалися у Бердянськ, а трохи згодом у Маріуполь,  де, в місці базування катерів окремого морського дивізіону, і був розгорнутий Маріупольський загін морської охорони.

Весь цей час моряки-прикордонники несли службу з охорони державного кордону і в складі сил антитерористичної операції, і сьогодні входять до складу Об’єднаних сил. Де не раз, виходячи на службу в море, стикалися і з провокаціями, і з реальними загрозами життю. В серпні 2014-го катер Морської охорони був обстріляний ракетами, в червні 2015 – малий катер підірвався на мині. Загиблі обидва командири катерів і ще 1 член екіпажу, 10 моряків-прикордонників отримали поранення, але більшість з них повернулися на службу після лікування.

Вшановуючи мужність тих, хто поклав своє життя, захищаючи кордон і незалежність України, командування Морської охорони, командири загону різних часів, ветерани і сьогоднішні побратими героїв спустили на воду пам’ятний вінок.

Біля пам’ятника загиблим морякам-прикордонникам, який і 2015 році був виготовлений за підтримкою волонтерів і встановлений в центрі Маріуполя на знак особливої поваги до подвигу захисників морських кордонів, військовий капелан провів поминальну службу.

На урочистому зібранні начальник Регіонального управління морської охорони контр-адмірал Олег Костур вітаючи персонал загону, зауважив, що пам’ятаючи героїчне минуле, задача морських прикордонників залишається незмінною – бути завжди напоготові. «Адже, саме прикордонник першим зустрічає ворога і саме від його готовності, навченості і стійкості дуже багато залежить. Ви довели це, коли вам випав такий іспит, я впевнений, що ви готові і сьогодні виконати бойове завдання!» – підсумував Олег Костур.

Понад 20 представників загону відзначено відомчими нагородами Держприкордонслужби та відзнаками місцевих органів влади. Від шефів та волонтерів з нагоди свого славного ювілею загін морської охорони отримав цінні подарунки.

А завершив святкування виступ колективів художньої самодіяльності Маріупольського загону морської охорони із представниками Національної гвардії, Національної поліції та інших художніх колективів міста.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh