Війна рф проти України

У Маріуполі відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці загону морської охорони

11 кораблів та катерів Керченського загону морської охорони перебазувалися у Бердянськ, а трохи згодом у Маріуполь, де, в місці базування катерів окремого морського дивізіону, і був розгорнутий Маріупольський загін морської охорони.

Маріупольський загін морської охорони став правонаступником та продовжувачем славних морських прикордонних традицій Керченського загону морської охорони. У березні 2014 року, після проведення незаконного  референдуму про статус Криму, Державна прикордонна служба вивела загони морської охорони з Криму.

11 кораблів та катерів Керченського загону морської охорони перебазувалися у Бердянськ, а трохи згодом у Маріуполь,  де, в місці базування катерів окремого морського дивізіону, і був розгорнутий Маріупольський загін морської охорони.

Весь цей час моряки-прикордонники несли службу з охорони державного кордону і в складі сил антитерористичної операції, і сьогодні входять до складу Об’єднаних сил. Де не раз, виходячи на службу в море, стикалися і з провокаціями, і з реальними загрозами життю. В серпні 2014-го катер Морської охорони був обстріляний ракетами, в червні 2015 – малий катер підірвався на мині. Загиблі обидва командири катерів і ще 1 член екіпажу, 10 моряків-прикордонників отримали поранення, але більшість з них повернулися на службу після лікування.

Вшановуючи мужність тих, хто поклав своє життя, захищаючи кордон і незалежність України, командування Морської охорони, командири загону різних часів, ветерани і сьогоднішні побратими героїв спустили на воду пам’ятний вінок.

Біля пам’ятника загиблим морякам-прикордонникам, який і 2015 році був виготовлений за підтримкою волонтерів і встановлений в центрі Маріуполя на знак особливої поваги до подвигу захисників морських кордонів, військовий капелан провів поминальну службу.

На урочистому зібранні начальник Регіонального управління морської охорони контр-адмірал Олег Костур вітаючи персонал загону, зауважив, що пам’ятаючи героїчне минуле, задача морських прикордонників залишається незмінною – бути завжди напоготові. «Адже, саме прикордонник першим зустрічає ворога і саме від його готовності, навченості і стійкості дуже багато залежить. Ви довели це, коли вам випав такий іспит, я впевнений, що ви готові і сьогодні виконати бойове завдання!» – підсумував Олег Костур.

Понад 20 представників загону відзначено відомчими нагородами Держприкордонслужби та відзнаками місцевих органів влади. Від шефів та волонтерів з нагоди свого славного ювілею загін морської охорони отримав цінні подарунки.

А завершив святкування виступ колективів художньої самодіяльності Маріупольського загону морської охорони із представниками Національної гвардії, Національної поліції та інших художніх колективів міста.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України