У Львові Постуляційний центр проведе міжнародну наукову конференцію

У п’ятницю, 17 листопада 2017 року, у виставковому залі Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького відбудеться міжнародна конференція, тема якої «Засновники і монахи Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ (1927-1947 рр.)». Організатори запрошують усіх охочих на цей захід, який триватиме до 19 листопада.

Конференція проходитиме у рамках приготування до 150-ліття від Дня народження Блаженного Климентія Шептицького та 120-ліття відновлення студійського чернецтва в Україні.

Зокрема організатор конференції єрм. Юстин Бойко наголосив, що мета цієї конференції полягає у тому, щоб привідкрити науковому світові і жителям Львова тих, які засновували Свято-Іванівську Лавру та жили у ній.

“Перший день буде цілковито присвячений постаті блаженного Климентія. На підставі архівних матеріалів, які будуть за презентовані вперше дослідники представлять незнані сторінки його життя… Другий день конференції буде в більшості присвячений обставинам заснування Свято-Іванівської Лаври, особливостям її розвитку та структури, а також будуть представлені дослідження, які показують, яким чином і чому на території чернечої обителі виник Музей просто неба… А третій день конференції матиме свої особливості…”, – розповів про “екстракти” проведення кожного дня протягом заходу єрм. Юстин Бойко. За його словами, конференція завершиться прийняттям Резолюції.

Загалом серед учасників заходу можна буде побачити єпископа-помічника Львівського Володимир (Груцу), єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Теодора (Мартинюка), п. д-р. Іван Матковський (Ольштинський університет, Польща) та багато інших.

Захід організовують Постуляційний центр монастирів студійського уставу, Свято-Іванівська Лавра Студійського Уставу УГКЦ, Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.

Довідка: Свято-Іванівська лавра Студійського уставу УГКЦ – один із п’яти офіційно заснованих монастирів зі статусом Лаври в Україні, осередок східного чернечого життя монахів студитів у м. Львові, унікальний монастирський комплекс, що став домівкою для чисельних хлопців-сиріт, притулком переслідуваних у час війни, а також потужною кузнею іконописців та поклав початок єдиного у Львові Музею народної архітектури і побуту просто неба з народною назвою «Шевченківський гай».Перша наукова конференція  була проведена 30-31 жовтня 2015 р.  на тему: «Музей народної архітектури та побуту – спадщина митрополита Андрея Шептицького».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh