Економіка

У листопаді Укрзалізниця перевезла рекордні з початку повномасштабного вторгнення 14 мільйонів тонн вантажів

У листопаді 2023 року Укрзалізниця перевезла на 33,8% більше вантажів, ніж у цей же період 2022 року. Зростання показників відбувається не тільки у внутрішніх перевезеннях, але й в експорті.«Обсяг залізничних перевезень є одним з ключових індикаторів економічного відновлення. Зростання показників перевезень, який ми бачимо – тому підтвердження. Зокрема надзвичайно важливо бачити підвищення експорту. За листопад Укрзалізниця має приріст у цьому напрямку більш як вполовину.

Абсолютний рекорд з початку повномасштабного вторгнення. Зокрема на експорт було перевезено 2,4 млн тонн зерна, що на 13% більше ніж за цей же період 2022 року та на 40,4% більше жовтня 2023 року. Це надзвичайно важливий прогрес не тільки для України, але й для всіх тих, хто розраховує на наше зерно за кордоном», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Кількість перевезень розподілена наступним чином:

  • Внутрішнє сполучення – 7,3 млн тонн (+19% від листопада 2022)
  • Експорт – до 6 млн тонн (+56,2%)
  • Імпорт – до 679 тис. тонн (+35,4%)
  • Транзитні перевезення – до 65,5 тис. тонн

Найбільше у загальному обсязі перевезень як всередині країни, так і на експорт за листопад 2023 року перевезено зерна – 3 млн тонн (+13%). Перевезення зернових у напрямку морських портів у листопаді становили 1,7 млн тонн, що в 1,7 раза більше у порівнянні з жовтнем поточного року. Водночас перевезення через сухопутні прикордонні переходи зменшились на 4,2% до 0,72 млн тонн.Після зерна серед перевезень лідирують залізна і марганцева руди, кам’яне вугілля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України