Економіка

У квітні прибутки промпідприємств Китаю впали на 18%

У квітні 2023 року прибутки промислових підприємств Китаю скоротилися на 18,2% у порівнянні з квітнем 2022 року, у березні показник скоротився на 19,2% р/р

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Національне бюро статистики Китаю (NBSC), передає «ГМК-Центр».

Протягом січня-квітня поточного року прибутки промисловців КНР скоротилися на 21,4% р/р. Компанії продовжують боротися з тиском недостатньої маржі та слабким попитом на тлі невдалого економічного відновлення після зняття карантинних обмежень.

«Сьогоднішні дані показують, що промислові підприємства, особливо приватні та акціонерні, продовжують зазнавати впливу комбінації несприятливих факторів, таких як базовий ефект, короткостроковий тиск на економічне відновлення та тенденція до зниження індексу цін виробників», – зазначив головний економіст Jones Lang Lasalle Брюс Панг.

Китайські промислові виробники борються як зі слабким внутрішнім попитом, так і зі зниженням попиту на основних експортних ринках країни.

Також страждають виробники сталі та інших металів. Протягом останнього тижня ціни на сталеву арматуру, яка використовується у будівництві, досягли найнижчого рівня за три роки, і лише третина заводів країни зараз працює з прибутками.

«У травні все ще відчувається певний тиск на металургів через різницю між цінами виробництва та продажу сталі, причому ціни на готову продукцію падали протягом місяця через повільніше, ніж очікувалося, відновлення попиту», – зазначає Baowu Steel Group.

Протягом січня-квітня 2023 року прибутки впали у 27 із 41 головних промислових компаній Китаю, при цьому металургійний сектор показав найбільше падіння – на 99,4%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України