ЄС|NATO

У Кремлі паніка: США перекинути війська для боротьби з Росією

У США задумали глобально передислокувати війська, для того щоб більш ефективно протистояти Росії.

Про це йдеться у статті The New York Times. Автор посилається на обізнані джерела з рішеннями Пентагону.

Так зазначається, що міністр оборони Марк Еспер зважує пропозиції про значне скорочення або навіть повне виведення американських військ із Західної Африки в якості першого етапу перегляду глобального розгортання військ.

«Ці думки є наслідком прагнення скоротити кількість місій, які ведуть боротьбу з віддаленими терористичними групами, і замість цього зосередитися на протистоянні так званим великим державам, таким як Росія і Китай«, – сказано в статті.

Передбачається, що американці залишать свою велику базу в Нігері, а також можуть відкликати підтримку французьких військ, які борються з ісламістами в Нігері, Малі і Буркіна-Фасо.

За попередніми даними, рішення про виведення військ з Африки можуть озвучити вже в січні.

Міністр оборони також нібито розглядає значне скорочення військової присутності на Близькому Сході: висновок половини п’ ятитисячного контингенту в Іраку і третини тринадцатитисячного контингенту в Афганістані.

В The New York Times при цьому звернули увагу на цікаву деталь: одним з важливих моментів передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа в 2016 році було «завершення нескінченних воєн США». Однак схоже, що Пентагон не розглядає можливість зменшення кількості військ, а розмірковує над їх передислокацією.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України