Авторські статтіДуховне

У Коломиї освятили ікону Пресвятої Богородиці “Це Мати Твоя”

День 4 грудня  для вірних Коломийської єпархії став визначним через посвячення і виставлення до почитання Коломийської ікони Пресвятої Богородиці “Це Мати Твоя”.

Історичні дані свідчать, що у ХІХ-ХХ ст. Коломия мала чудотворну ікону Матері Божої. У часі Другої світової війни, з огляду на небезпеку знищення ікони, віруючі люди перевезли її до польського містечка Skomielna Czarna, поблизу Кракова.

28 вересня 2017 року на Пресвітерській раді, за підтримки мирян, було вирішено написати ікону Пресвятої Богородиці  для привселюдного почитання та посвяти її під опіку жителів м.Коломиї і вірних всієї єпархії. Монах Студійського уставу, іконописець Боніфатій Івашків написав ікону Пресвятої Богородиці “Це Мати Твоя” на прохання правлячого архиєрея кир Василія (Івасюка) для Коломийської єпархії. А вже 6 жовтня ікону було привезено до Коломиї і поставлено на престолі у святилищі Катедрального собору Преображення Христового.

Декретом єпархії, у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, ікону було проголошено покровителькою Коломийської єпархії. З цієї нагоди святкове богослужіння, в присутності численного духовенства, очолив владика Василь (Івасюк).

Під час богослужіння єпископ уділив священичі свячення диякону Тарасу Гушулею. Відтак, звертаючись до вірних зі словом проповіді кир Василій розповів вірним про значення свята та його особливість.

“Праведні Йоаким й Анни довго не мали дітей і народження дівчинки для них було милістю Божою. Виконуючи обітницю, складену перед Богом, вони приводять свою дитину у трьох річному віці на служіння при Єрусалимському храмі. І раптом ця традиційна подія доповнюється чимось особливим – дівчинку зустрічає первосвященик. Глава синагоги і духовний лідер єврейського народу перебував на той час біля сходів храму. Відтак стається щось рідкісне, дівчинка Марія у віці трьох років сама вступає на першу сходинку, що веде до храму. Всіх великих кам’яних сходинок було п’ятнадцять. Діва Марія без сторонньої допомоги піднімається цими сходами аж до святині…”, – розповів владика.

Також проповідник зазначив, що йти сходами вверх до храму має бути особистим рішенням людини. “Дівчинка Марія у трьохрічному віці сама піднімалася цими сходами, практично пройти ними маленькій дитині є дуже важко. Вийти до синагоги вимагало величезної цілеспрямованості, сили волі і здатності терпіти, але Вона це зробила.

Тому відповідальність за особисте життя несе насамперед сама людина. Нам важко підніматися сходами життя, але набагато легше зістрибувати вниз сходинками гріха. Саме так багато хто з нас і вчиняє. Адже людині важко підніматися, важко зростати морально, розумово, духовно, естетично виховувати себе, бо все це вимагає зусиль. Набагато легше котитися вниз, падати у прірву, а особливо, якщо тебе приваблюють спокуси і слабкості молодості. Нещира культура і неправдиві цінності та ідеали заманюють у прірву молодь так, що потрібна особиста сила і допомога наставників, щоб почати підніматися вгору. Дуже важливо, коли батьки приводять дитину на початок першої сходинки і кажуть, що далі їй самій треба йти вгору. Батькам важливо бути поруч під час цього сходження і готовими підтримати людину до самого кінця. На цьому шляху має відбутися зустріч із Богом та Його благодаттю”, – пререконаний владика Василь.

Після Літургії владика подякував духовенству, зокрема нагородив високою церковною нагородою – золотим хрестом з прикрасами адміністратора Катедрального собору о.Володимира Білослудцева, канцлера єпархії о.Миколу Горецького, економа єпархії о.Віктора Прийдуна та віце-канцлера о.Олександра Федоришина – жовтим ієрейським хрестом. Відтак владика зачитав грамоту-благословення від Святішого Отця Франциска, яка призначена головному фундатору, що посприяв встановленню ікони – народному депутату Олександру Шевченку. Многая літа парафіяни заспівали також іконописцю Боніфатію Івашківу, який був присутній на посвяченні. Також владика вручив ікони із зображенням Пресвятої Богородиці представникам влади міста та району.

Далі відбулось саме освячення, після чого вірні обійшли процесійним ходом навколо собору. По черзі ікону несли представники влади та силових структур, вчителі, студенти і молодь. Під час ходи архиєрей благословив Коломийською іконою “Це Мати твоя” місто з чотирьох сторін.

По завершенню образ встановили в храмі, де відбулось публічне вшанування та мирування. Під час цього для всіх присутніх співав о.Вітольд Левицький з м.Долини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України