У КНР знайшли кістки давніх карликів

Виявлена на півдні Китаю стегнова кістка розповіла вченим про те, що один з найдавніших предків сучасної людини — Homo habilis — міг дожити (в повній ізоляції) практично до наших днів (13-те тисячоліття до нашої ери). Про відкриття повідомляє журнал PLoS One.

Австралійські і китайські вчені працювали з кісткою з Оленячої печери (Гуансі-Чжуанський автономний район): у 2009 році вже було заявлено, що проживавші там істоти не вписуються в рамки мінливості Homo sapiens і, можливо, належить іншому виду роду Homo. Це заява, зроблена на матеріалах аналізу черепа, викликала багато заперечень.

На цей раз дослідники піддали аналізу фрагмент стегнової кістки з тієї ж печери, який майже 25 років лежав на складі місцевого музею. З’ясували, що об’єкт більше всього нагадує кістки людини вмілої і ранньої людини прямоходячої — видів, які існували приблизно півтора мільйона років тому.

Більш того, стегнова кістка гомініда з Оленячої печери була більш примітивною, ніж кістки черепа, представлені громадськості в 2012 році. Маса його тіла не перевищувала 50 кілограмів.

«Знахідка вказує на можливість співіснування стародавнього і сучасного вигляду людей на материковій території Східної Азії. Однак це відкриття ще потрібно підтвердити за допомогою інших кісток», — зазначають автори статті. Ймовірно, унікальність природного середовища і клімату південно-західного Китаю (пов’язана з підняттям Тибетського нагір’я) і створила притулок для вимираючих популяцій давніх людей, що дозволив їм протриматися сотні тисяч років.

Висновки вчених напевно будуть прийняті світовим науковим співтовариством з великим скепсисом: вважається, що самі «молоді люди, що відрізняються від Homo sapiens (неандертальці і денисівці), на території Євразії вимерли не пізніше 40 тисяч років тому.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh