ЄС|NATO

Європейський конгломерат KNDS показав випробування 140-мм гармати-трансформера Ascalon для танка MGCS та назвали строки інтеграції

Танкова гармата Ascalon передбачає швидку заміну калібру зі 140- на 120-мм та призначена для нового євротанка від об’єднання KMW та Nexter

Джерело: Defence Express

Європейський конгломерат KNDS (об’єднання KMW та Nexter) показав черговий етап випробувань своєї нової розробки – гармати Ascalon. Саме ця гармата розробляється спеціально для танка нового покоління MGCS, який був остаточно погоджений у квітня 2024 року.

А головною особливістю цієї гармати, має стати легка зміна калібру прямо у польових умовах. З традиційного 120-мм на новий 140-мм. У компанії декларують, що це можливо зробити лише за одну годину, при цьому мова йде лише про заміну ствола, все інше залишається на місці.

Нагадаємо: Німецько-французький конгломерат показав головну танкову прем’єру року – танк Leopard 2A-RC

Вочевидь саме таким шляхом у KNDS все ж таки хочуть побороти скепсис відносно складності переходу на новий танковий калібр, що означає необхідність закупівлі великої кількості нових боєприпасів, а також у будь-якому випадку – ускладнення логістики під час спільних операцій у межах НАТО.

Варто нагадати, що Ascalon – “Autoloaded and SCALable Outperforming guN” (“автоматизована та масштабована зброя для здобуття переваги”), розробляється саме французьким сегментом KNDS – Nexter. І окрім стрибка на +20 мм мова йде про створення комплексу із самої гармати, автомата заряджання та цілої лінійки нових боєприпасів.

Ascalon
Ascalon

 

Відомо, що опрацьовується інтеграція не лише боєприпасів із програмованим підривом, але і високоточних снарядів для стрільби у режимі NLOS (поза межами прямої видимості), а також телескопічних з довжиною 130 см, які дозволять зекономити простір боєукладки.

Нагадаємо: Європейський конгломерат з виробництва озброєння KNDS створить підприємство в Україні

А збільшення розміру БОПС та енергії пострілу, як зазначається, вирішує питання пробиття ворожих танків на найближчі 50 років. І все це, за рахунок контролю імпульсу та інноваційним дульним гальмам можливо встановити на бойові машини вагою менше 50 тонн.

У KNDS показали випробування 140-мм гармати-трансформера Ascalon для танка MGCS та назвали строки інтеграції

Також у KNDS зазначили, що Ascalon має почати випробування вже не на стенді, а у складі танка на рівні 2025 року. І наразі саме ця гармата від KNDS виглядає більш сміливим стрибком ніж пропозиція Rheinmetall зі 130-мм танкової гарматою, яка вже наближається до виробництва.

Також ми вже повідомляли про те, що Україна буде “друкувати” запчастини, ремонтувати САУ Caesar і отримає ліцензію на 155-мм снаряди від KNDS

Але головним конкурентом обох розробок є, як це не дивно, відсутність противників проти яких може знадобитись такі гармати. Бо потужності 120-мм, цілком вистачає для боротьби із радянськими танками та їх російськими модернізаціями. А “Армата” так і залишилась “аналоговнєтною” розробкою для парадів. Більше того, поточна тенденція показує, що у РФ активніше повертаються у стрій Т-54, Т-55 та Т-62, проти яких цілком достатньо взагалі 105-мм гармати, ніж створюються Т-90М “Прорыв”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України