Авторські статтіТехно

У Китаї вчені масово редагують ДНК. Медики наблизилися до розгадки лікування раку

Американські ЗМІ повідомляють, що в Китаї вже протягом трьох років вчені масово редагують людські клітини ДНК. За повідомленням журналістів, подібні експерименти практично у всіх країнах заборонені, проте не у зазначеній, що може вивести Китай на верхівку рейтингу найбільш розвинених держав у сфері медицини.

З’ясувалося, що ще з 2015 року в найбільших клінічних центрах фахівці світового рівня проводять маніпуляції, що стосуються зміни коду ДНК клітин. Таке редагування здійснюється з метою отримання методу лікування ракових пухлин, і дана проблема в усьому світі є найбільш важливою. Поки що не існує ліків від раку, і неможливо застрахуватися від онкологічних патологій, навіть якщо людина веде здоровий спосіб життя, тому що розгадка криється саме в клітинах.

Справа в тому, що пухлини та інші різні хвороби можуть передаватися по спадку через покоління, тобто – разом з ДНК. Китайські фахівці вирішили спробувати, що ж станеться, якщо генетичний код спробувати змінити. Як вважали експерти, при заміні мутованих клітин можна відновити нормальну життєдіяльність організму, що дозволить людині вилікуватися. Тим не менш, видимих успіхів на цьому шляху медики поки не отримали. Відзначено, що проблеми виникали у експериментаторів більш, ніж у половині випадків, і вилікувати онкохворої їм не вдавалося.

Як наголосили експерти в сфері медицини, у світі такі процедури проводити не можна, і модифіковані  клітини не можуть потрапити в організм хворої людини навіть з його згоди.

Як розповіли журналістам вчені з Китаю, у разі успішно проведених випробувань, можна було б вилікувати не тільки ракові пухлини, які стали б звичайними клітинами, здатними відмирати і не розмножуватися до нескінченності. Лікарі мали б можливість вилікувати вроджено хворої людини, що має сліпоту з народження, а також інші патології, що не піддаються сучасній медицині.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України