У Києві відкрили фонтан зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва»

19 вересня 2020 року у Києві відбулося урочисте відкриття фонтана зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва». Захід, організований з ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка, зібрав на Володимирській гірці представників місцевої влади, представників громади, творців проєкту, меценатів, духовенства. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв Секретар Синоду Єпископів преосвященний владика Богдан Дзюрах.

Насамперед владика Богдан Дзюрах передав мерові Києва сердечні вітання від Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава та подякував Віталієві Кличку і депутатам Київради за достойне вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира через присвоєнням його імені одному з проспектів української столиці.

У своєму виступі Київський міський голова розповів про історію вшанування Архистратига Михаїла в різних конфесіях та релігіях, зазначивши, що його постать є особливо близькою для мешканців Києва і Київської області, оскільки Архангел Михаїл від часу київського князя Всеволода був проголошений Покровителем Києва. Віталій Кличко підкреслив, що на скульптурній композиції представлені київські пагорби, а на них — зображення святинь і храмів «майже усіх конфесій, представлених у Києві». Водночас Міський голова висловив вдячність усім тим, хто і сьогодні захищає нашу Батьківщину від зовнішнього агресора, а також усім мешканцям столиці, які своєю працею спричиняються до розбудови Києва.

У Києві відкрили фонтан зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва»

На заході виступили рівно ж представники громади, які символізують захист Батьківщини і її столиці від різного роду загроз і небезпек: воїн-захисник, лікарка Олександрівської лікарні та працівник рятувальної служби Києва. Насамкінець, в імені Всеукраїнської Ради Церков виступив черговий головуючий цієї міжконфесійної і міжрелігійної громадської організації Блаженніший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України. Він наголосив на важливій суспільно-політичній ролі, яку відіграв Михайлівський Золотоверхий собор в часах Революції гідності, а також надалі відіграє як місце вшанування і пам’яті загиблих за рідну землю захисників Вітчизни.

На завершення Київський міський голова Віталій Кличко разом з меценатами вручили представникам Церков і релігійних організацій копії щойно відкритої скульптурної композиції, на якій, поміж іншими святинями, є зображення храму Української Греко-Католицької Церкви на Аскольдовій могилі.

У Києві відкрили фонтан зі скульптурною композицією «Архангел Михаїл — охоронець Києва»

На думку Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ і сама подія відкриття скульптурної композиції «Архангел Михаїл — охоронець Києва», і вручення її копії представникам різних конфесій має глибоке символічне значення. Адже Архангел Михаїл в історії спасіння виконує подвійне завдання: він є посередником між Богом і людьми, об’являючи останнім Божу волю, а з іншого боку — він даний Богом віруючим людям як помічник і провідник у їхньому духовному змаганні між силами добра і зла, світла і темряви, яке постійно ведеться у людському серці. Тож постать Архистратига Михаїла — чи то у вигляді ікони, чи у вигляді якогось іншого зображення — повинна бути перед очима в кожного провідника громади чи церковної спільноти, щоб пригадувати про Боже турботливе і повне любові владарювання над людством та про верховенство Божого закону у особистому і суспільному житті, яке є джерелом справжнього розквіту народу, громади і кожної людини зокрема. Недаремно сказано в Священному Писанні: «Благословенням праведників місто йде угору, устами грішників — занепадає».

«Я б дуже бажав, щоб ця скульптурна композиція не просто стала окрасою нашої столиці, але щоб вона стала місцем молитовної призадуми і зустрічі із Тим, Хто є найважливішим у нашому житті, живою проповіддю, яка закликатиме до глибшої віри в Бога і до особистої відповідальності за втілення в життя Божих життєдайних заповідей. Бо лиш за такої умови заступництво Архистратига Михаїла над нашою столицею і її мешканцями принесе усім нам благодать і благословення Боже», — зазначив у коментарі пресслужбі Секретаріату Синоду владика Богдан.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh