За п’ять років проведення розкопок на території Казахстану було знайдено багато чого корисного. Археологам вдалося знайти рештки стародавньої людини, що жила в період раннього залізного віку.
За час досліджень на території Казахстану було знайдено понад 1500 цінних експонатів. Всі вони відправляються на виставки в «Зал золота», де кожен може побачити історію розвитку культури країни. Цього літа група вчених вирушила в гори Тарбагатая, де, на їхню думку, розташовані незаймані ознаки стародавньої цивілізації. В ході розкопок археологи виявили 6 нашивок у вигляді оленів, 8 бронзових наконечників і 3 дзвінка. На думку фахівців, вони застосовувалися в якості прикрас. У скринях наукові співробітники знайшли приблизно 200 примірників бісеру.
Але самим головним достоїнством археологи вважають знайдене тіло доісторичної людини. Після ретельного вивчення вчені акцентували увагу на його руках, у яких були присутні наскрізні дірки. Це свідчить про те, що чоловіка збиралися забальзамувати. За попередніми даними, йому було близько 35-40 років. Експертиза показала, що він жив у часи раннього залізного віку. Фахівці уточнили, що на місці захоронення були знайдені сліди попередніх розкопок, тому важливі елементи тих часів могли просто зникнути.