У Жовкві відбувся Чин архиєрейського найменування владики Петра (Лози)

11 липня 2018 року в Жовкві, на Львівщині, у храмі Святого священномученика Йосафата, відбувся Чин архиєрейського найменування Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).

Спершу Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) зачитав Грамоти Отця і Глави УГКЦ. Грамота про призначення до єпископського служіння владики Петра (Лози) та Декрет призначення його на служіння Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії.

Потім новопризначений владика Петро (Лоза) проголосив визнання своєї віри та на Євангелії склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві й Отцю і Главі УГКЦ.

Блаженніший Святослав відзначив, що це історична подія для Церкви, яка вплітається в історію цього давнього міста.

Ця подія складалася із трьох частин. Спершу прочитали грамоти Отця і Глави УГКЦ. «Тих два декрети – ніщо інше як поклик Церкви, – вважає Глава Церкви, – яка сьогодні покликала у вашому місті до того служіння нашого співбрата, нині нареченого єпископа Петра (Лозу). І ми всі чекали його відповіді. Й ось тут у присутності небесної Церкви, ангелів і святих у небі, у присутності земної Церкви, у присутності вірних він сказав: приймаю».

Другий момент, за його словами, дуже важливий – новопризначений владика прочитав визнання віри. Ми всі почули, у що ж він вірить. Він склав присягу на вірність і послух Святішому Отцеві Папі Римському. А відтак склав присягу на вірність, послух Отцю і Главі нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви.

Завершився цей обряд молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви.

«Цей обряд був для всіх нас виявом тотожності нашої Української Греко-Католицької Церкви. Виявом того, ким ми є як Церква. Бо сьогодні всіх нас запитують, зокрема і вас, владико Петре, чому ти є греко-католиком, чому ти є членом саме тої Церкви? Сьогодні нам це запитання ставлять у різних країнах, у різних частинах України. І на це запитання ми повинні вміти дати правильну відповідь», – вважає Блаженніший Святослав.

На його думку, відповідь на це запитання дає сам Чин архиєрейського наречення. «Тому я в сьогоднішній вечір усім вам хочу пояснити, як ми маємо відповідати на це питання», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Тоді він пояснив три важливі істини про УГКЦ: це Церква Володимирового Хрещення, яка перебуває в сопричасті (єдності) зі Вселенським Архиєреєм та є Церквою свого права, тобто помісною.

Фото: о. Роман Гонтарик

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Владика Петро (Лоза) народився 3 червня 1979 року в Колоденцях, на Львівщині. 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи), склавши довічні обіти 2003 року.

Священичу формацію розпочав у семінарії редемптористів у Львові (1998–2001), a завершив богослoвські студії в університеті в Інсбруку (Австрія), де навчався в 2001–2009 роках.

Після священичих свячень 26 серпня 2008 року душпастирював у Вінниці, де був віце-парохом, а потім парафіяльним адміністратором у Гніздичині-Кохавино.

З 2011 по 2014 рік був провінційним дорадником Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

З 2014 року адміністратор парафії Святих Петра і Павла в Чернігові й одночасно капелан у двох місцевих в’язницях.

12 квітня 2018 року Святіший Отець Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ священика Петра Лози Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Паніо (Panio).

11 липня 2018 року у храмі Святого священномученика Йосафата відбувся Чин архиєрейського найменування Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh