Авторські статтіЗдоров'я

У яких продуктах найбільше антиоксидантів

Тьмяність, зморшки, в’ялість та інші ознаки старіння шкіри можуть проявлятися у досить молодому віці. У тієї годину як генетична схильність значним чином впливає на стан шкіри і не піддається контролю з боку людини, нам цілком під силу частково нейтралізувати згубний вплив зовнішніх факторів і зберігати молодість шкіри як можна довше.

Одним із способів протистояти передчасного старіння є застосування спеціальних уходових засобів із вмістом антиоксидантів, однак максимальну користь не тільки шкіри, але і організму в цілому, забезпечать антиоксиданти в продуктах харчування, про яких ми розповімо в цій статті.

Чому важливо отримувати антиоксиданти з продуктів харчування

Антиоксиданти відомі своєю здатністю нейтралізувати дію вільних радикалів, які завдають величезної шкоди клітинам, сприяючи розвитку різних захворювань і прискорюючи процес старіння.

Стресовий спосіб життя, неправильне харчування, забруднення навколишнього середовища – все це негативно позначається на стані шкіри, якої, щоб належний чином виконувати всі свої функції, необхідно щодня отримувати вітаміни, мінерали, воду і антиоксиданти.

Тому з упевненістю можна сказати, що антиоксиданти в продуктах харчування необхідні кожній людині, незалежно від його віку, статі і стану шкіри.

Антиоксиданти в продуктах харчування необхідні кожній людині, незалежно від його віку, статі і стану шкіри.

Існують різні типи антиоксидантів, що володіють певною користю для організму: каротеноіди – для очей, флавоноїди – для серця і т. д. Що стосується шкіри, для неї найбільш корисні:

 • вітаміни Е і С;
 • астаксантин;
 • каротеноіди;
 • глутатіон.

Продукти харчування, в яких містяться антиоксиданти

Антиоксиданти містяться в продуктах харчування рослинного походження. Щоб отримати максимум користі від їх вживання, рекомендуємо вживати їх у свіжому вигляді:

 1. Ягоди

Свіжі ягоди – ідеальний продукт для молодості і сяйва шкіри. Лохіна, черник і полуниця містить безліч антиоксидантів:

 • галову кислоту;
 • ванилиновую кислоту;
 • ферулову кислоти;
 • еллаговую кислоту;
 • кверцетин.

Не варто забувати і про набираюую популярність ягоди асаї, яка є відмінним джерелом антоцианина.

Елагова кислота запобігає руйнуванню колагену і розвиток запальних процесів, а вітамін С допомагає захистити шкіру від появи зморшок.

 1. Гранат

Пуникалагин – потужний антиоксидант, який міститься в гранатах і допомагає нормалізувати колір шкіри, захищаючи її від акне. Поліфеноли захищають клітини від окисного стресу і стимулюють вироблення колагену. Вітамін С також в достатніх кількостях міститься в гранаті, що робить його просто незамінним для краси і здоров’я шкіри.

Кращі джерела антиоксидантів – свіжі фрукти і овочі.

 1. Зелений чай

Катехін під назвою ЕГКГ – «секретна зброя» зеленого чаю, яке забезпечує цілу масу корисних властивостей цього напою: запобігання інфарктів і інсультів, глаукоми, нормалізація рівня холестерину. Все більше досліджень підтверджують теорію про те, що зелений чай, завдяки вмісту вищезазначеного речовини, сприяє відновленню шкіри, а також має протизапальну дію, освітлює шкіру обличчя, усуває темні кола під очима, зморшки і допомагає боротися з акне.

 1. Яблука

Звичний і доступний кожному з нас фрукт, завдяки вітаміну С та інших антиоксидантів, в тому числі кверцетину та катехину, здатний не тільки продовжити молодість шкіри, але і нормалізувати рівень цукру в крові і навіть знизити ризик розвитку раку.

 1. Червоні сорти винограду

Червоний виноград славитися вмістом ресвератрола – неймовірно корисного антиоксидант, який захищає організм від різних захворювань. Що стосується шкіри, дана речовина захищає її від окислювального стресу та негативного впливу ультрафіолету.

 1. Чорний шоколад

Залізо, магній, мідь, калій та інші мінерали, які можна знайте у складі справжнього чорного шоколаду, не просто корисні – вони необхідні для нормальної роботи всього організму. Поліфеноли, флавоноїди і катехіни, які також цілком виправдовують вживання в їжу цього ласощі, захищають шкіру від фотоповреждений.

 1. Часник

Говорячи про антиоксидантах в продуктах харчування, неможливо не згадати про часнику, який не тільки допомагає в боротьбі з акне, а також нейтралізує вільні радикали і максимізує проліферативні властивості фібробластів, тобто сприяє довгостроковому омолодженню шкіри.

 1. Кавун

Антиоксидант лікопен і вітамін А необхідні для вироблення шкірного сала, підтримання належного рівня гідратації шкіри і придушення запальних процесів.

 1. Томати

Як і кавуни, томати є відмінним джерелом лікопену, який запобігає або зменшує вираженість зморшок, а також знижує ризик розвитку раку. Як і кавуни, томати містять велику кількість води, що добре позначається на стані шкіри, а також вітаміну С, бета-каротину, хлорогенової кислоти, нарингенина – всі ці речовини є потужними антиоксидантами.

 1. Броколі

Не менш корисним продуктом для шкіри, який може похвалитися вмістом таких антиоксидантів, як каротеноіди, кемпферол і кверцетин, є брокколі. Цей вид капусти також здатний захищати шкіру від негативних наслідків ультрафіолетового випромінювання завдяки речовині під назвою глюкорафанин. Як відомо, фотостаріння шкіри проявляється у вигляді:

 • зморшок;
 • зниження еластичності шкіри;
 • погіршення кольору обличчя.

Увімкніть брокколі та інші види капусти в свій щоденний раціон, щоб відстрочити старіння шкіри і принести величезну користь всьому організму.

Отримувати антиоксиданти з продуктів харчування для шкіри не менш важливо, ніж наносити їх у складі anti-age коштів. Однак при цьому важливо розуміти, що якість вживаної пиши – не менш важливий чинник, ніж якість косметики, тому підходити до їх вибору необхідно з розумом!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України