Авторські статтіНовини

У Галичі пограбували святиню. Фото

Безпрецедентний випадок стався минулої ночі в Галичі. Невідомий зловмисник, чи кілька зловмисників, з метою пограбування проникли в приміщення церкви Різдва (пам’ятка архітектури ХІІІ ст.).

Як зазначає т.в.о. начальника сектору кримінального пошуку Галицького відділення національної поліції Іван Михайлишин, проникнення до храму відбулося у вельми непрофесійний спосіб. Злодії спочатку розбили скляні двері у дзвіниці та взяли звідти драбину і мотузку. З допомогою драбини вони дісталися до вікна в приміщенні церкви, яке знаходиться на висоті приблизно трьох з половиною метрів, розбили великим каменем склопакет і відкрили вікно. Далі, прив’язавши мотузку до рами вікна, опустилися всередину церкви, пошкодивши таким чином велику ікону, розміщену на стіні під вікном. Шукаючи гроші, негідники почали газдувати в Божому храмі з неабиякою зухвалістю. Вони розбили тумбу, де зберігаються свічки для продажу, і забрали звідти незначну суму грошей. Далі – розламали замки в скриньках для збору пожертв, і звідти теж поцупили всі гроші. А наостанок, вибивши замок в бокових дверях, покинули приміщення храму, прихопивши з собою ще одну металеву скриньку з пожертвами. Саме її працівники поліції виявили на березі Дністра поблизу рятувальної станції. Очевидно, не маючи інструменту, щоб відкрити скриньку в церкві, зловмисники викрали її і розбили вже поблизу рятувальної станції, забрали її вміст, а саму скриньку просто викинули неподалік.

– Нами проводяться невідкладні заходи з виявлення злочинців, здійснюються опитування, на місці злочину працюють експерти. Варто зазначити, що злодії працювали дуже непрофесійно, залишили багато відбитків та слідів злочину, – зазначає підполковник Михайлишин.

За словами настоятеля церкви Різдва декана Галицького о.Ігоря Броновського, наразі важко визначити скільки саме викрадено грошей, оскільки касир дістає їх зі скриньок один раз на тиждень, а востаннє це було після Дня незалежності.

     

В одній зі скриньок, зазначає о.Ігор, були гроші (близько шістдесяти гривень), які ми почали вчора збирати на вервички для наших воїнів на Сході. Злочинець не погребував навіть ними.

Дуже прикро, що ще є такі люди, які сміють йти до церкви і робити такі речі, – каже священник. – Очевидно це результат недопрацювання школи, родини, суспільства. Адже це були жертви з наміренням, люди жертвували їх на Службу Божу, чи на якісь інші потреби. Це дуже прикро і неприємно. Але сподіваюся, що поліція знайде винуватця, щоб він не зумів нашкодити і в інших парафіях. А на майбутнє ми маємо намір встановити на території церкви систему відеоспостереження та посилити інші заходи безпеки, – каже отець Ігор.

Працівники поліції звертаються до всіх галичан, хто міг бути свідками цієї події, бачив підозрілих осіб поблизу храму, чув звуки від розбивання скла, або володіє будь-якою іншою інформацією, яка б допомогла розкрити цей злочин, звертатися телефоном до чергової частини Галицького РВ НП за номером 067 959 22 06.

Володмир Теслюк

Джерело: galslovo.if.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України