У Філадельфії офіційно привітали нововисвяченого владику Андрія (Рабія)

У неділю, 24 вересня 2017 року, під час Архиєрейської Божественної Літургії в українській католицькій катедрі Непорочного Зачаття духовенство, монашество та вірні офіційно привітали нововисвяченого Єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії владику Андрія (Рабія).

Архиєпископ Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, виголосив привітальне слово. Він сказав, що архиєпархія благословенна багатьма відданими священиками, які здатні бути провідниками Церкви. З середовища цих талановитих священиків Бог покликав нашого молодого єпископа Андрія (Рабія) здійснювати духовний провід в якості Єпископа-помічника.

Монсеньйор Dennis Kuruppassry, представник Архиєпископа Christophe Pierre, Папського Нунція в Сполучених Штатах, від імені нунція привітав владику Андрія та вручив Папську булу. Українською мовою Папську булу зачитав о. Роман Пітула, Ректор катедри, англійською – о. Михайло Гатско, Декан Південно-Антрацитного деканату. Єпископ Андрій (Рабій) показав Булу всім вірним, які відповіли традиційним «Axios!» – «Достойний!».

У своїй проповіді єпископ Андрій послався на стих із 103 псалма: «Благослови, душе моя Господа і все нутро моє – його святе ім’я. Благослови, душе моя, Господа і не забувай усіх добродійств його ніколи». Він сказав: «Сьогодні я сповнений радості. Так я почуваюся зараз. Мою радість важко передати словами. Моє серце переповнене. Я дуже радий бути серед вас. Справді, радість переповнює мене. Це таке гарне почуття».

На завершення Літургії єпископ Іван (Бура), Єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії привітав єпископа Андрія від імені духовенства, монашества та вірних архиєпархії.

Єпископ Бура розповів про життєвий досвід єпископа Андрія, який був пов’язаний з переслідуваною в ХХ столітті Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні. Підпільна Церква, катакомбна Церква, була Церквою єпископа Андрія в Україні.

Єпископ Іван зауважив, що єпископ Андрій зростав у двох світах, у двох реальностях, в Україні та в Америці. Сімнадцятирічним юнаком він відгукнувся на Божий заклик і вступив до семінарії в Івано-Франківську, а згодом до семінарії Святого Йосафата в Вашінгтоні. Він жив у Львові, Івано-Франківську, Вашінгтоні, на теренах Ню Джерзі та Пенсильванії. Як єпископ він відкриватиме красу нашої Церкви всім віруючим».

Після заключних слів єпископа Івана, владика Андрій благословив віруючих свяченою водою.

Цю Літургію співслужили такі владики: єпископ Павло (Хомницький), Стемфордська єпархія, єпископ Іван (Бура), Єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії, Архиєпископ William Skurla, Візантійська архиєпархія Пітсбурга, єпископ Kurt Burnette, Візантійська єпархія Пассейку, єпископ Edward DeLiman, Єпископ-помічник Латинської архидієцезії Філадельфії, єпископ Василь (Лостен), Єпископ-емерит Стемфордської єпархії, єпископ James C. Timlin, Єпископ-емерит Латинської дієцезії Скрентона.

Також співслужити такі священики: о. Роман Дубицький, о. Михайло Гатско, о. Тарас Лончина, о. Роберт Гітченс, о. Нестор Івасів та о. Роман Пітула, а також диякони Михайло Ваак та Павло Спотс.

У вівтарі прислуговували семінаристи з Української католицької семінарії Святого Йосафата в Вашінгтоні, О.К.

На Літургії співав хор з Українського католицького крайового собору Пресвятої Родини в Вашінгтоні, О.К., під проводом Оксани Ласовської та Стефана Жижки.

Телевізійний канал EWTN на весь світ транслював Божественну Літургію, починаючи з 15.00, а переглянули її 39 000 глядачів.

о. Іван Філдс,
керівник відділу комунікації

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh