Авторські статтіНовини

У другу неділю липня Церква відзначає Неділю моря

У другу неділю липня Церква відзначає Неділю моря з метою вшанувати моряків та молитися за них і за їхні родини, визнаючи їхній великий вклад у добробут кожного з нас. Про це у комюніке з нагоди оприлюднення спеціального послання на цей день пригадує Папська Рада душпастирства мігрантів і подорожуючих. Ці відзначення розпочалися 1975 року та мають екуменічний характер, тому що в численних портах відбуваються заходи за участі різних християнських конфесій, даючи свідчення єдності в справі захисту прав людей моря.

«Зручно вмостившись на дивані у себе вдома, ми не завжди можемо зрозуміти, наскільки наше щоденне життя залежить від морської індустрії та моря, – читаємо у згаданому посланні. – Якщо оглянемося навколо себе там, де живемо і працюємо, то побачимо, що більшість меблів та інформатичних засобів, які використовуємо, привезені кораблями, що наш одяг привезений у контейнерах з іншого кінця світу, що фрукти, які споживаємо, доставлені з інших країн кораблями-холодильниками, в той час як танкерами доставлені дизпаливо й бензин для наших автомобілів».

Автори послання також пригадують, що у контексті гуманітарної катастрофи в Середземному морі, пов’язаної з мігрантськими потоками, які використовують непристосовані для подорожі через море засоби, саме екіпажі торгівельних кораблів врятували тисячі життів від загибелі в морських хвилях.

«Майже 1 200 000 моряків усіх національностей (в більшості – вихідців з країн, що розвиваються) перевозять на борту 50 тисяч торгівельних суден приблизно 90% всіх видів товарів», – читаємо у документі, в якому звертається увагу на численні загрози для життя і здоров’я моряків не лише з боку сил природи, але також з боку піратів і грабіжників. Крім того, необхідність переміщуватися з одних регіонів у інші, постійно пристосовуватися до нових ситуацій також становить «неабияку загрозу екіпажам».

Також і родинне життя моряків перебуває в небезпеці, адже контракти змушують їх перебувати далеко від сімей та друзів протягом тривалого періоду, через що діти виростають без батька, а домашні обов’язки лягають на плечі матері. Загрозою для «людської та професійної гідності» моряків часто стає визискування та криміналізація частини їхньої діяльності.

У цьому контексті провід Папської Ради душпастирства мігрантів і подорожуючих, у рамках якої також діє Морський Апостолят, пригадуючи про заклик Папи Франциска, звернений до капеланів та волонтерів цього служіння «бути голосом робітників, які живуть далеко від своїх найдорожчих та виходять назустріч різним небезпекам і труднощам», наголошує, що «повинні бути пошанованими й захищеними загальнолюдські та професійні права» моряків. Зокрема, в посланні знаходимо заклик до компетентних органів забезпечити доступ морякам до наземних структур, необхідний для збереження їхнього здоров’я та самопочуття.

«Врешті, з нагоди щорічного відзначення Неділі моря, хочемо пригадати всім християнським громадам та кожній особі про те, наскільки професія моряка та морська індустрія є важливими для нашого щоденного життя. Звертаємося із закликом до єпископів, зокрема, з приморських дієцезій, щоб вони створювали та підтримували структури морського апостоляту, як видимий знак дбання про тих, які не мають змогу отримувати звичайну душпастирську опіку.

Висловлюємо нашу вдячність морякам за їхню працю та ввіряємо їх разом з їхніми родинами під материнську опіку Пречистої Діви Марії, Морської Зорі», – завершується послання, підписане Президентом і Секретарем Папської Ради душпастирства мігрантів і подорожуючих кардиналом Антоніо Вельйо й архиєпископом Джозефом Калатхіпарамбілом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.