Авторські статтіДіаспора

У чеських школах хочуть ввести практичні заняття у майстернях і на землі

Уряд Чехії має намір ввести в початковій школі практичні заняття в майстернях або на земельних ділянках.

Про це повідомляє Чеське телебачення.

Цей варіант трудового навчання покликаний скоротити найгостріший дефіцит робітників і ремісничих спеціальностей, популяризувати їх серед чеських школярів і прищепити їм відповідні навички.

Чинній глава уряду Чехії Андрій Бабиш назвавши брак робочої сили головним проблемою чеської економіки.

Наприклад, в 2005 р. у Чехії на столяра навчалися 2.596 людина, а в 2017 р. всього 792.

За словами голови Асоціації малого і середнього бізнесу Карела Гавличека, за 12 років у Чехії зникли до 80 % навчальних спеціальностей у таких сферах як меблева промисловість і будівництво.

За даними різних соцопитувань, Чехії катастрофічно не вистачає робітників, зварювальників, обробників, слюсарів, комірників, які вміють керувати автонавантажувачем, ковалів, слюсарів-інструментальників, різноробочих у сфері будівництва та видобутку, ливарників.

Раніше уряд схвалив програму Re?im Zem?d?lec, в рамках якої на сезонні сільськогосподарські роботи можна щорічно працевлаштовувати до 1.500 українців.

Державна компанія «Ліси ЧР» готова платити щомісячну стипендію у розмірі 1.500 крон студентам профільних навчальних закладів. «Стипендія повинна мотивувати молодь навчатися спеціальностями, необхідним у лісовому господарстві. В ньому і без того високі зарплати, плюс гроші можна отримувати прямо під час навчання», — сказав генеральний директор компанії Даніел Цорад.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України