Авторські статтіДіаспора

У Чехії відклали введення знижки на проїзд для студентів і пенсіонерів

Уряд Чехії відклав введення 75% знижки на проїзд у поїздах та міжміських автобусах для школярів, студентів (від 6 до 26 років) і пенсіонерів (старше 65 років). Нововведення набуді чинності 1 вересня нинішнього року, а не 10 червня, як це планувалося спочатку.

Про це в понеділок заявив журналістам прем’єр-міністр республіки Андрій Бабиш.

«Це не моя ініціатива. Я прийняв рішення на підставі рекомендації міністерства транспорту та прохань крайової влади, які не встигають підготуватися до введення знижки – змінити розклад руху, переналаштувати свої системи», – заявив глава чеського уряду.

Для отримання пільги пасажирам достатня буде показати в касі своє посвідчення особи (для пенсіонерів) або студентський квиток. Разом з тім перевізники зможуть не давати знижку на деякі особливо завантажені напрямку. Їх кількість не повинна буде перевищувати певний відсоток від загального числа маршрутів конкретного перевізника.

«Держава зобов’язана в першу чергу підтримати пенсіонерів. Що стосується студентів, то у нас зростанні нове покоління. В Євросоюзі зараз впроваджують безкоштовні або дуже дешеві подорожі для студентів. Логічно, щоб і Чехія приєдналася до цього явища», – заявив раніше глава чеського Мінтрансу Дан Тек.

За попередніми підрахунками, державного бюджету нововведення обійдеться в 5,83 млрд крон щорічно. Ці гроші будуть виплачуватися приватним і державним перевізникам в якості компенсації за надані знижки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.