Авторські статтіДіаспора

У Чехії хочуть заборонити поміщати левів та тигрів поза зоопарками

Після гучної справи про вбивство тигрів і інших рідкісних тварин заради харчових добавок і продуктів китайської медицини, міністерство сільського господарства Чехії готує заборону на утримання котячих хижаків поза зоопарками.

«Необхідно міні закон про захист тварин. Враховуючи актуальність змін, постараємося прийняти їх як можна швидше», — сказав в інтерв’ю Lidovky.cz Мирослав Томан.

Пропонується реєструвати кожну куплену або продану тварину і посилити контроль їх стану здоров’я та умов утримання.

В даний час тримати хижаків будинку може практично кожен, правила що регулюються лише рекомендаціями. Раніше умови їх утримання були посилені в Словаччині, і багато приватні власники переїхали звідти в Чехію.

Крім того, 23 липня уряд Чехії розгляне законопроект про збільшення до 8 років термін позбавлення волі за особливо жорстоке поводження з тваринами. Головним чином, законопроект покликаний вдарити по власникам нелегальних собачих розплідників, де тварин тримають заради розведення. Серед інших покарань — заборона на розведення тварин терміном на 10 років.

Нагадаємо, в ході розслідування справи про незаконне умертвіння і торгівлі охоронюваними тваринами з’явилися речові докази. Це тіло недавно убитого тигра, шкури хижаків сімейства котячих і заморожені тіла бобра, боривітри, зимородка і представників інших рідкісних видів. Були заарештовані троє підозрюваних в незаконній торгівлі тваринами, що знаходяться під охороною. У незаконних діях може бути замішаний зоопарк Ba?? і представники у в’єтнамської діаспори. Тварин, найімовірніше, вбивали заради харчових добавок та засобів китайської медицини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України