Авторські статтіДіаспора

У Чехії зрубали головну різдвяну ялинку країни: відео

У неділю, 25 листопада, в чеському селищі Ринолтіце (Rynoltice) на півночі республіки спиляли головну різдвяну ялинку країни, яка буде радувати жителів і гостей Праги в майбутні зимові свята. Хвойну красуню доставляти і встановили на Староместкій площі в ніч на вівторок, 27 листопада.

Ялина росла на приватній ділянці. Фахівці вкоротили її з 24-х до необхідних 22-х метрів. Раніше дендрологи провели аналізи підтвердили, що дерево добре. Його вік становить 61 рік, маса – близько 8 тонн. Спиляти головний символ прийдешнього Різдва доручили багаторазовому чемпіону Чехії по роботі з бензопилою Їржі Ворличеку. За процесом спостерігали журналісти та місцеві жителі.

Ялина компанії Taiko, організовує різдвяні ярмарки в центрі Праги, в рамках оголошеного раніше конкурсу запропонував сам власник ділянки Славомір Моц. Він все одно збирався спиляти дерево через його висоти, оскільки побоювався, що у випадку буревію воно може впасти на будинок. За перемогу в конкурсі він отримає 10 тис. крон.

«Кожен раз, коли піднімався сильний вітер, я молився, щоб дерево встояло. Мені було шкода просто так пиляти його, а тепер воно принесе радість багатьом людям», – сказавши Моц.

«Нам прислали 30 варіантів. Переможець визначився відразу, оскільки саме ця ялина ідеально відповідала всім умовам. Вона красива, здорова, густо і рівномірно гілляста, так і зростання на ділянці, досяжному для важкої техніки», – пояснила представник компанії Гана Тізье.

Ялинку на Староместскої площі урочисто запалять ввечері 1 грудня. Її прикрасять абсолютно новими іграшками та гірляндами. Декорації самої ярмарок також будуть відрізнятися від минулорічних. Деталі організатор поки тримає в секреті.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України