Українці в Чехії

У Чехії знову подешевшала іпотека

Явились в місті У 2019 року середня іпотечна ставка в Чехії знизилася на 0,05% порівняно з попереднім місяцем і склала 2,8%. При цьому популярність житлових кредитів пішла на спад. Такі дані містить доповідь Hypoindex компанії Fincentrum.

Середня іпотечна ставка в республіці після тривалого зростання знижується четвертий місяць поспіль. Експерти считают, що така ситуація триватиме не довго. У найближчі місяці банкам доведеться скорегувати цінники із-за підвищення ключової ставки ЦБ.

Явились в місті У іпотеку взяли 6977 людина. Це на 582 більше, ніж у квітні. Однак у міжрічному порівнянні картина зворотна: явились в місті у 2018-го клієнтів було на 842 більше. Експерти вважають , що зниження кількості угод є прямим наслідком вступили в силу рекомендацій Центробанку, істотно підвищили вимоги до позичальників.

Відзначимо, індекс Hypoindex відображає зміну розміру середньої іпотечної ставки в Чехії без урахування терміну фіксації. Компанія веде спостереження за цим показником з 2003 року. За цей час найвищий рівень середньої іпотечної ставки був зафіксований в серпні 2008 року, коли вона становила 5,82%. Найнижчий – у грудні 2016 року (1,77%).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України