В Антарктиді знаходиться 8 християнських храмів

Антарктида — найбільш сувора кліматична область Землі з низькими температурами повітря, сильними вітрами, сніговими бурями і туманами.

Середня зимова температура тут сягає -60° С.

Однак навіть холод не перешкода молитві і службі. Пропонуємо ознайомитися з вісьмома незвичайними святинями Антарктиди. На території одного з костелів в Антарктиді навіть народилася перший в історії цієї частини Землі людина. І хоча це було у 1979 році, то немовляти і по сьогодні залишається першим і останнім, народженим в Антарктиді.

Святині, про яких піде мова, розташовані на території полярних станцій таких країн як Росія, Україна, Аргентина, США та Чилі.

1. Каплиця «Церква снігів» на станції Мак-Мерда, острів Росса

Церква снігів знаходиться на території американської антарктичної станції Мак-Мерда і вважається позаконфесійною: тут регулярно проходять Меси за католицьким і протестантським обрядах. Святиня була зведена в 1956 році. Однак у 1978 році будівля згоріла і на її місці звели тимчасову каплицю. Нове приміщення з’явилося у 1989 році.

2. Церква Святої Трійці — російська православна церква на острові Ватерлоо поблизу російської полярної станції Белінгаузен

Дерев’яна святиня Святої Трійці була побудована у 2004 році з благословення Патріарха всієї Русі Алексія II, який був одним з авторів ідеї будівництва постійного храму в Антарктиці. Храм був зроблеий в Алтаї і відноситься до Патріаршого подвір’я Троїце-Сергієвої лаври. На сьогодні в храмі служать два клірика.

3. Каплиця святого рівно апостольського князя Володимирана українській станції «Академік Вернадський»

Найпівденніша православна каплиця у світі, відкрита у 2011 році.

4. Католицька каплиця Пресвятої Діви Луханскої на аргентинській станції Марамбіа, острів Сеймар

Тут розташований перший в Антарктиді аеродром, тому станцію називають «воротами в Антарктиду»

5. Католицька каплиця святого Франциска Ассизького на станції Есперанса на Антарктичному півострові

На станції є школа, музей, лікарня. На аргентинській станції Есперанса в 1979 році народився хлопчик, який став першою людиною, яка з’явилася на світ в Антарктиці.

6. Болгарська православна каплиця святого Івана Рильського на станції святого Климента Охридського на острові Смоленськ (Лівінгстон)

Ідея будівництва каплиця, яка отримала ім’я небесного покровителя болгар – святого Іоанна Рильського, була запропонована фондом «2000 років Різдва Христового» за сприяння болгар, які працювали в Антарктиді. Через потепління клімату каплиця була зруйнована льодовиком, який рухається. У 2012 році розпочато нове будівництво храму вже на скельному фундаменті.

7. Католицький храм Санта Марія Рейну-де-ла-Пас у місті Вілла Лас Эстрэлас, провінція Антарктика-Чілена

Костел побудований з морських контейнерів. В поселенні, в якому знаходиться святиня, живуть співробітники чилійської військової бази і їх сім’ї. В селищі є школа, поштове відділення і банк.

8. Католицька каплиця, повністю виготовлена з льоду, на станції Бельграно II, земля Котса

У цьому місці день і ніч тривають по чотири місяці (!). Святиня у крижаній печері була побудована в 1955 році.

Ілья Лапато

  1. Джерело: Католицький Медіа-Центр

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh