Духовне

У центрі Харкова показали фільм про митрополита Андрея Шептицького

У суботу, 29 серпня, у центрі Харкова біля намету «ВСЕ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ», що на площі Свободи, у рамках культурно-освітнього хабу показали прем’єрний показ документального фільму «Андрей Шептицький: актуальне». Кінопоказ було організовано за ініціативи Володимира Чистиліна, керівника міського кіноклубу “Нова Україна”.

У центрі Харкова показали фільм про митрополита Андрея Шептицького

“Про одного з видатніших наших співвітчизників XX століття, велетня духу, совісті нації митрополита Андрея Шептицького написано і сказано чимало. Утім, нова робота львівських документалістів змушує під іншим кутом подивитися на «українського Мойсея» та осягнути весь масштаб його особистості”, – зазначив Володимир Чистилін.

У перегляді фільму взяв участь владика Василій, екзарх Харківський, сестри Згромадження святого Йосифа, духовенство та вірні Свято-Миколаївського храму УГКЦ, а також жителі міста.

“Митрополит Андрей жив у час, коли Україна не мала своєї держави, не могла вільно розвивати свої традиції, свою культуру, але водночас бачимо його велике бажання, щоби розвивати свою Церкву, свою християнську традицію, українську культуру, науку, мистецтво, медицину”, – зауважив владика Василій під час обговорення фільму. Єпископ заохочує всіх переглянути цей фільм, який, на його думку, допоможе побачити, як ми в теперішній час маємо дбати про розвиток Української Держави. “Саме та молодь, яку митрополит виховував в українському дусі, розбудувала українську культуру, мистецтво та Українську Церкву!” – наголосив екзарх Харківський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України