У центрі Чумацького Шляху виявлено залишки найдавніших зірок

Астрономи виявили в центрі Чумацького Шляху залишки найдавніших зірок. Подробиці спостережень опубліковані в виданні The Astrophysical Journal Letters.

Фахівці з Південної Європейської Обсерваторії за допомогою потужного телескопа, встановленого в Чилі, змогли виявити в самому серці нашої галактики скупчення залишків древніх зірок. Якщо говорити точніше, то вчені помітили пилево-газову сферу, яка, імовірно, і утворена старішими зірками.

У будь-якій з усіх відомих галактик є місця, де зірки дуже щільно прилягають одна до дркгої. І наша галактика Чумацький Шлях підтвердила цю теорію. Дослідники вирішили зайнятися вивченням такої області, використовуючи телескопи. Як повідомили астрономи, раніше не виходило знайти цю зону із-за щільного шару пилу і газу.

Точна відстань до цих зірок невідомо, виміряти її заважають більш яскраві джерела світла, які знаходяться поблизу. Розташування скупчення древніх зірок допоміг знайти оглядовий телескоп VISTA, який дозволяє проводити спостереження в інфрачервоному діапазоні.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh