Авторські статтіНовини

У центрі Чумацького Шляху виявлено залишки найдавніших зірок

Астрономи виявили в центрі Чумацького Шляху залишки найдавніших зірок. Подробиці спостережень опубліковані в виданні The Astrophysical Journal Letters.

Фахівці з Південної Європейської Обсерваторії за допомогою потужного телескопа, встановленого в Чилі, змогли виявити в самому серці нашої галактики скупчення залишків древніх зірок. Якщо говорити точніше, то вчені помітили пилево-газову сферу, яка, імовірно, і утворена старішими зірками.

У будь-якій з усіх відомих галактик є місця, де зірки дуже щільно прилягають одна до дркгої. І наша галактика Чумацький Шлях підтвердила цю теорію. Дослідники вирішили зайнятися вивченням такої області, використовуючи телескопи. Як повідомили астрономи, раніше не виходило знайти цю зону із-за щільного шару пилу і газу.

Точна відстань до цих зірок невідомо, виміряти її заважають більш яскраві джерела світла, які знаходяться поблизу. Розташування скупчення древніх зірок допоміг знайти оглядовий телескоп VISTA, який дозволяє проводити спостереження в інфрачервоному діапазоні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України