Авторські статтіТехно

У центрі Чумацького Шляху може перебувати куля з темної матерії

Сергій Троїцький, науковий співробітник Інституту ядерних досліджень (ІЯД РАН), висунув теорію, що в центрі Чумацького Шляху є проверяемая гігантських розмірів, що складається з темної матерії, так званий Q-куля. До цього фахівці припускали, що в середині Галактики існує чорна діра.

Результати дослідження російського вченого опубліковані у повному обсязі у виданні Journal of Cosmology and Astroparticle Physics, роботу вдалося здійснити за підтримки гранту Російського наукового фонду.

Як розповів Троїцький, астрономічні спостереження свідчать про наявність в центрі нашої Галактики сверхмассивного об’єкта, його маса становить 4 мільйона мас Сонця. Прийнято вважати, що це чорна діра. Вона має виглядати приблизно наступним чином – яскраве кільце навколо центрального скупчення «тіні», його розмір визначається масою чорної діри, також повинен бути присутнім аккреационный диск.

Однак ті, що спостерігається в центрі Чумацького Шляху, не підходить під цей опис. Радиоисточник Sgr A є маленьким витягнутим «плямою», розмір якого не відповідає передбачуваної чорній дірі.

«В центрі нашої Галактики, як і в будь-якій іншій, може існувати не чорна діра, а проверяемая гігантських розмірів, створені з темної матерії, Q-куля. Звичайна речовина може вільно проникати всередині нього, тому є ймовірність, що видимий вченими радиоисточник знаходиться всередині», – заявив Сергій Троїцький.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України