У центрі Чумацького Шляху може перебувати куля з темної матерії

Сергій Троїцький, науковий співробітник Інституту ядерних досліджень (ІЯД РАН), висунув теорію, що в центрі Чумацького Шляху є проверяемая гігантських розмірів, що складається з темної матерії, так званий Q-куля. До цього фахівці припускали, що в середині Галактики існує чорна діра.

Результати дослідження російського вченого опубліковані у повному обсязі у виданні Journal of Cosmology and Astroparticle Physics, роботу вдалося здійснити за підтримки гранту Російського наукового фонду.

Як розповів Троїцький, астрономічні спостереження свідчать про наявність в центрі нашої Галактики сверхмассивного об’єкта, його маса становить 4 мільйона мас Сонця. Прийнято вважати, що це чорна діра. Вона має виглядати приблизно наступним чином – яскраве кільце навколо центрального скупчення «тіні», його розмір визначається масою чорної діри, також повинен бути присутнім аккреационный диск.

Однак ті, що спостерігається в центрі Чумацького Шляху, не підходить під цей опис. Радиоисточник Sgr A є маленьким витягнутим «плямою», розмір якого не відповідає передбачуваної чорній дірі.

«В центрі нашої Галактики, як і в будь-якій іншій, може існувати не чорна діра, а проверяемая гігантських розмірів, створені з темної матерії, Q-куля. Звичайна речовина може вільно проникати всередині нього, тому є ймовірність, що видимий вченими радиоисточник знаходиться всередині», – заявив Сергій Троїцький.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh