У Брюховичах єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні відбули щорічну братню зустріч

Цьогорічна зустріч відбувалася у реколекційному центрі «Світлиця» у Брюховичах, поблизу Львова. Традиційно братня зустрів єпископів відбувалася після завершення спільних реколекцій для єпископатів Римо-Католицької та Греко-Католицької Церков.

Провідником духовних настанов цього разу був о. Джуліо Мікеліні, голова Богословського інституту в Ассізі, який також мав честь бути реколектантом для Святішого Отця Франциска. Головна тема духовних наук – Преображення Христове.

«Сьогодні як ніколи потрібно переосмислити місію Церкви. Папа Франциск закликає нас до місіонерської переміни. Саме тема Преображення показує нам, як відбувається ця переміна – спершу бачимо на Таворській горі переміну самого Ісуса, а потім – переміну тих, хто був з Ним на горі», – наголосив о. Джуліо.

Ще одним особливим моментом спільної зустрічі католицьких єпископів стала Вечірня з Чином архиєрейського найменування о. Івана Кулика, яка відбулася 26 листопада 2019 року в монастирському храмі Собору Пресвятої Богородиці ЧСВВ, що в Брюховичах.

Братня зустріч, яка цього разу була присвячена питанням душпастирства сім’ї, розпочалася з вітального слова Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, та владики Броніслава Бернадського, голови Єпископської Конференції РКЦ в Україні. До єпископів також звернувся Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні.

В рамках розгляду питання душпастирства сім’ї було повідомлено про підсумки проведення Всеукраїнського конгресу сім’ї, який відбувся 20-22 вересня у Шаргород-Вінниці та форуму «Соціальне служіння сім’ї», який відбувся 12 жовтня у Києві.

Також владика Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, доповів про діяльність Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та стан державно-церковних відносин сьогодні.

28 листопада у рамках зустрічі греко-католицьких та римо-католицьких єпископів відбулося представлення головної теми німецької благодійної організації «Реновабіс» на 2020 рік. Пан Маркус Інгенлат, керівник Відділу комунікацій та співпраці цієї організації, повідомив католицьких єпископів в Україні про те, що німецькі доброчинні організації разом з 27 німецькими дієцезіями обрали спільне гасло «Жити в мирі» як тему для заходів зі збірки коштів у 2020 році. За словами п. Маркуса, для організації Реновабіс, яка надає благодійну допомогу в країнах Східної Європи, було очевидним обрати Україну та ситуацію в в нашій країні як приклад для цієї теми.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh