Кілька курганів з унікальними знахідками в Башкіртостані виявили археологи. У тому числі останки стародавніх людей і кераміку.
Роботу проводили археологи з Челябінська і Башкіртостану, які закінчили Південно-Уральський державний університет, які стверджують, що знайдені ними кургани були створені в часи зрубної культури. У світі таких знайдено дуже мало. В курганах дослідники виявили останки стародавніх людей і керамічні вироби.
За словами вчених, масове поховання було святим місцем, і поховані там люди були в різні епохи. Залишати поруч з похованим прикраси не характерно для пізнього бронзового століття, часто клали посудини з їжею. У цьому похованні виявлено горщик з глини і пташине крило. У всіх знайдених курганах дослідники виявили різну кераміку, тільки вона вже не в повноцінному вигляді – повідомляє волонтер, який брав участь у розкопках.
З трьох виявлених курганів археологи вивчили вже другий, у першому-вони знайшли поховання дитини. В даний момент ведуться роботи в третьому кургані, і вже виявлені щонайменше п’ять могил.
Всі знайдені в курганах люди були поховані в різні періоди, на що вказують пози похованих. В одній з могил лежали 2 людини, перша з яких покоїлася на спині головою на північ – це пізньосарманский період, другий лежав на боці, головою на захід, лице дивиться на північ – даний період раннього середньовіччя.
Знаходження даних курганів істотно вплинуло на знання про настільки маловивчену «Зрубну культуру». Це надбання як для російських археологів, так і для всієї науки в цілому.