У Башкіртостані археологи знайшли останки стародавніх людей

Кілька курганів з унікальними знахідками в Башкіртостані виявили археологи. У тому числі останки стародавніх людей і кераміку.

Роботу проводили археологи з Челябінська і Башкіртостану, які закінчили Південно-Уральський державний університет, які стверджують, що знайдені ними кургани були створені в часи зрубної культури. У світі таких знайдено дуже мало. В курганах дослідники виявили останки стародавніх людей і керамічні вироби.

За словами вчених, масове поховання було святим місцем, і поховані там люди були в різні епохи. Залишати поруч з похованим прикраси не характерно для пізнього бронзового століття, часто клали посудини з їжею. У цьому похованні виявлено горщик з глини і пташине крило. У всіх знайдених курганах дослідники виявили різну кераміку, тільки вона вже не в повноцінному вигляді – повідомляє волонтер, який брав участь у розкопках.

З трьох виявлених курганів археологи вивчили вже другий, у першому-вони знайшли поховання дитини. В даний момент ведуться роботи в третьому кургані, і вже виявлені щонайменше п’ять могил.

Всі знайдені в курганах люди були поховані в різні періоди, на що вказують пози похованих. В одній з могил лежали 2 людини, перша з яких покоїлася на спині головою на північ – це пізньосарманский період, другий лежав на боці, головою на захід, лице дивиться на північ – даний період раннього середньовіччя.

Знаходження даних курганів істотно вплинуло на знання про настільки маловивчену «Зрубну культуру». Це надбання як для російських археологів, так і для всієї науки в цілому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh