Підприємства Групи Метінвест за підсумками 2022 року виготовили 2 743 тис. т чавуну та 2 918 тис. т сталі, що менше за показники попереднього року на 72% і 69% відповідно. Такі дані наведені у виробничому звіті компанії.
Скорочення виробництва стало наслідком широкомасштабної військової агресії Російської Федерації проти України. Наприкінці лютого 2022 року Метінвест призупинив діяльність низки своїх підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі, в тому числі МК «Азовсталь», ММК ім. Ілліча, Авдіївського КХЗ та Запорізького КХЗ. Пізніше запорізькі підприємства Групи відновили своє виробництво. У той же час активи підприємств Групи в Маріуполі та Авдіївці постраждали внаслідок бойових дій, тоді як м. Маріуполь наразі є тимчасово окупованим. Зупинка виробництва на маріупольських комбінатах, які простоюють з кінця лютого, була частково компенсована обсягами виробництва на Каметсталі.
У 2022 році виробництво товарних напівфабрикатів на підприємствах Метінвесту також знизилося на 70% проти попереднього року і склало 1,022 млн т – через суттєве зниження виробництва рідкого чавуну. Як пояснили у компанії, це частково було компенсовано консолідацією обсягів виробництва товарної заготовки на потужностях Каметсталі, ефект якої у 2022 році становив 234 тис. т.
Виробництво готової продукції за підсумками року також зменшилося на 62% порівняно з показникми 2021 р., склавши 2,777 млн т. Зокрема, виробництво плоского прокату знизилося на 4 247 тис. тонн – до 1 731 тис. тонн – через зупинку маріупольських комбінатів та відсутність стабільних поставок слябів для італійських перекатних заводів у першій половині року.
Виробництво довгого прокату знизилося на 71 тис. т – до 1,018 млн т – унаслідок зупинки виробництва на Азовсталі та зменшення виробництва на болгарському Promet Steel через неритмічні внутрішньогрупові поставки заготовки.
Виробництво рейкової та трубної продукції знизилося на 38 та 100 тис. т – до 10 та 18 тис. т, відповідно, оскільки продукція виготовлялась на маріупольських комбінатах.
У 2022 році також на 64% р/р скоротився обсяг виробництва коксу – до 1,653 млн т, перевадно через негативний вплив військових дій на роботу коксохімічних активів.